עוד תקרית: חיילים ירו למוות בפלסטיני שיידה אבנים

פלסטיני נורה למוות לאחר שיידה אבנים לעבר רכב ואוטובוס ישראלי באזור בית אל. החיילים שהיו במארב והבחינו בו פתחו באש – ואז נקבע מותו. בצה"ל בודקים את נסיבות האירוע. הבוקר נורה שופט ירדני במעבר אלנבי

מיידה האבנים נורה למוות. ארכיון (רויטרס)

בזמן מארב של כוחות צה"ל לתפיסת מיידי אבנים באזור בית אל, החיילים פתחו באש לעבר פלסטיני שיידה אבנים לעבר רכב ואוטובוס ישראלי. הפלסטיני נהרג כתוצאה מהירי לאחר שנפגע בראשו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצה"ל נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות. הוא יידה אבנים יחד עם פלסטינים נוספים שהיו איתו. מדובר באזור שהמהווה מוקד לזריקות אבנים, ועל כן בוצע המארב.  

מדובר בתקרית השנייה היום, זאת לאחר ששופט ירדני בשם ראאד זועטר נהרג הבוקר מירי צה"ל במעבר אלנבי. תחילה דווח כי ההרוג הוא פלסטיני תושב שכם, אך בכיר במערכת המשפט של ירדן אמר למגזין "טיים" כי מדובר באזרח ירדני שעבד בבית הדין בעמאן מאז שנת 2009.

במקביל, מפגינים ירדנים ניסו להתקרב לשגרירות ישראל בעמאן בעקבות התקרית בה. בין הסיסמאות שקראו המפגינים: "לא לשגרירות ציונית במדינה ערבית" ו-"העם רוצה לחסל את הסכם השלום".

מתחקיר ראשוני שנערך בצה"ל עולה כי האיש ניסה לחטוף נשק מאחד החיילים במסוף, וחייל אחר שהיה בסמוך הוא שירה בו בפלג גופו התחתון. ההרוג המשיך בתקיפה, והחייל הנוסף נאלץ לירות בו פעם נוספת ולהרגו.