חמאס מציג: הטילים שישראל לא תפסה

למרות שהארגון מכחיש כל קשר לנשק שהתגלה על הספינה KLOS C, הוצגו לראווה את הרקטה מדגם M-75, שנותרה לירושלים ב"עמוד ענן" ולטענת הארגון מסוגלת לאיים על צפון הארץ בעימות הבא עם צה"ל. "הצלחנו במקום שבו צבאות ערב נכשלון", אמר בכיר בחמאס

תצוגה היום ברצועת עזה (AP)

הזרוע הצבאית של חמאס מאיימת היום (ב') שתירה טילים שעלולים להגיע עד לצפון הארץ במהלך העימות הבא עם צה"ל. במקביל לטקס שנערך באילת, ערך גם הארגון טקס משלו ברצועת עזה לחניכת הרקטה מדגם M-75, שנורתה לעבר ירושלים במהלך מבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חמאס הצליח להביא את הקרב לליבו של האויב אחרי פיתוח של מערכות הטילים, הצלחנו במקום שבו רוב צבאות ערב נכשלו", אמר מפקד כוח עז א-דין אל קסאם כשסביבו חמושים רעולי פנים. "שפיכת הדם לא תיפסק עד שנשיב לידנו את הזכויות, עד שהמקומות הקדושים יוחזרו לאומה האיסלמית".

רקטות ה-M75 קיבלו את שמו של מייסד הארגון - איברהים אל מקאדמה שחוסל ב-2003 על ידי צה"ל. על הטילים צוירה מפת ישראל ועליה גם הערים שנמצאות לכאורה תחת איום. "המפה מראה את הערים בצפון שיהיו חלק מהמטרות של גדודי עז א-דין אל קסאם וההתנגדות בקרבות העתידיים", אמר בכיר בחמאס לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

בחמאס, כמו גם באירן, ממשיכים להכחיש כל קשר למשלוח הנשק שנתפס על הספינה KLOS C. דובר הארגון כינה את לכידת הספינה "בדיחה" וטען כי מדובר בתעמולה ישראלית.