ארה"ב: מימון מיידי למערכת כיפת ברזל

משרד ההגנה האמריקני הודיע על חתימת הסכם שבמסגרתו תזכה ישראל למימון מיידי של המשך הייצור והרכש של מערכת ההגנה מרקטות. "ההסכם מייצג את האינטרסים האסטרטגיים המשותפים של המדינות", נכתב בהודעת משרד ההגנה האמריקני

המערכת בפעולה, ארכיון (AP)

ימים ספורים לאחר תום ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בוושינגטון ופגישתו עם הנשיא אובמה ושורה של בכירים אמריקנים, אישרה ארה"ב העברה מיידית של 429 מיליון דולר לישראל להמשך ייצור ורכש של מערכת כיפת ברזל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה רשמית של הסוכנות לטילים במשרד ההגנה האמריקני, נאמר כי ארה"ב וישראל חתמו לפני מספר ימים על הסכם להמשך התמיכה האמריקנית בייצור מערכת ההגנה הישראלית שזכתה בשנים האחרונות להצלחה רבה, בעיקר במהלך מבצע עמוד ענן שבו הוכיחה את יעילותה.

בהודעת משרד ההגנה נכתב כי ההסכם שצפוי לקדם משמעותית את הפרויקט הישראלי, "מייצג את האינטרסים האסטרטגיים המשותפים לשתי המדינות. ישראל תקבל מקורות סיוע משמעותיים להגנתה והתעשייה הביטחונית בארה"ב תזכה לשיתוף פעולה בהפקת רכיבי המערכת", נכתב בהודעה.

מערכת כיפת ברזל, ארכיון (רויטרס)

מערכת ההגנה האווירית זוכה להתעניינות רבה בארה"ב בזכות יכולתה ליירט טילים בעלי טווח קצר ופצצות מרגמה, והיא בעלת חשיבות רבה עבור הגנת יישובי העורף בישראל. בהודעת משרד ההגנה מתוארת המערכת ככזו "שמשנה את חוקי המשחק" בלחימה באזור.

עוד נמסר כי "ההסכם שנחתם מבטיח את המשך המימון האמריקני לרכישת מערכת כיפת ברזל, ומספק הזדמנויות משותפות לתעשייה האמריקנית. על פי תנאי ההסכם 429,000,000 דולרים יועברו מייד לישראל כדי לתמוך בהמשך הרכש".