מעבר אלנבי: חייל ירה למוות בפלסטיני שניסה לחטוף נשק מחייל אחר

צעיר פלסטיני רץ לעבר לוחם בחיל ההנדסה, שמוצב במעבר אלנבי בגבול עם ירדן, וניסה לחטוף את נשקו. חייל אחר שעמד בסמוך ירה בו למוות. הפעילות במסוף נעצרה ובצה"ל פתחו בחקירת האירוע. חבלנים בודקים את חפציו של הפלסטיני

אירוע חמור נרשם הבוקר (ב') במסוף אלנבי בגבול ישראל-ירדן, כשפלסטיני ניסה לחטוף את נשקו של אחד החיילים במקום. לאחר מאבק קצר, ובעקבות הסכנה שחשו החיילים, פתח אחד מהם באש לעבר האיש והרג אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפלסטיני שנורה הוא תושב שכם בן 37, שפתח בריצה לעבר החייל וניסה לחטוף ממנו את הנשק. צוותי מד"א שהוזעקו למקום קבעו את מותו. מיד לאחר האירוע החלו חבלנים לבדוק את חפציו של הפלסטיני.

מתחקיר ראשוני שנערך בצה"ל עולה כי הפלסטיני ניסה לחטוף נשק מאחד החיילים במסוף, וחייל אחר שהיה בסמוך הוא שירה בו בפלג גופו התחתון. האיש המשיך בתקיפה, והחייל הנוסף נאלץ לירות בו פעם נוספת ולהרגו. מדובר בחיילים מגדוד 76 אב"כ של חיל ההנדסה המאבטחים את המקום.

זירת התקיפה, היום (רשות שדות התעופה)

מרשות שדות התעופה נמסר כי בעקבות המקרה החמור, נסגר המסוף לפעילות עד לבירור נסיבות האירוע: "אין נפגעים מכוחותינו. האירוע עבר לאחריות צה"ל".

מעבר אלנבי משמש הציר המרכזי למעבר של ישראלים לירדן. מדי יום עוברים בו אלפים בדרכם לעקבה ולנמל התעופה המקומי, משם יוצאות טיסות מוזלות לעבר יעדים שונים בעולם.

חברון: פלסטיני התקרב לשער בסיס ונורה

לפני כחודשיים וחצי נורה פלסטיני שעורר את חשדם של לוחמי מג"ב המוצבים בבסיס באזור חברון, ונפגע במותנו. הוא פונה לבית החולים לאחר שקיבל טיפול רפואי ראשוני מחובש הבסיס.

התקרית החלה כשלוחמת מג"ב ששמרה באותה עת בש.ג. זיהתה פלסטיני חשוד שרץ לעבר שער הבסיס. היא ביצעה נוהל מעצר חשוד וירתה פעמיים באוויר, אך החשוד ברח. לוחם מג"ב נוסף ששמע את הירי פתח במרדף אחר הפלסטיני.

בשלב מסוים הסתובב לעברו החשוד והחל לרוץ לכיוונו, תוך שהוא צועק בערבית. הלוחם ביצע נוהל מעצר חשוד כולל ירי באוויר, ולאחר שהפלסטיני המשיך להתקרב לעברו הוא ירה כדור אחד, שפגע במותנו. הפלסטיני הפצוע קיבל טיפול רפואי ראשוני מחובש של הפלוגה ופונה לאחר מכן לבית החולים שערי צדק, כשהוא בהכרה.