הנשק נפרק, גנץ נפגש עם הלוחמים: "לכל כדור ורקטה יש כתובת"

אחרי סיומו המוצלח של מבצע "חשיפה מלאה", הגיע הרמטכ"ל לאילת ושיבח את לוחמי חיל הים. "המשימה לא הייתה פשוטה והתוצר לפניכם". במקביל, נמשכת פריקת אמצעי הלחימה ברציפים וביום ב' יוצג הנשק במסיבת עיתונאים

לאחר שמבצע "חשיפה מלאה" הוכתר בהצלחה עם עגינתה של הספינה KLOS C בנמל אילת, הגיע הלילה (שבת) הרמטכ"ל גנץ לעיר הדרומית ושיבח את הלוחמים. "כל אחת מהרקטות הללו היא אתגר ביטחוני למדינת ישראל ואזרחיה. לכל כדור ולכל רקטה שהתגלו יש כתובת", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המאבק שלנו במניעת התעצמות בכלל ובהתעצמות במרכיבים קריטיים בעלי כושר השפעה אסטרטגי לא תם בכך שהגענו בחזרה לנמל הבית. יש לארגן את הציוד, להמשיך לעבוד ותהיינה עוד משימות רבות", המשיך הרמטכ"ל.

"המשימה לא פשוטה, היא היתה כרוכה בגלגול הרבה מאוד מהלכים בצה"ל בכלל ובחיל הים בפרט לאורך תקופה ארוכה. היא הצריכה מכל אחד ואחד מכם לתת את עצמו בזמן שהייה ארוך בים, ובסך הכל התוצר לפניכם".

הלוחמים יורדים מהסיפון (דובר צה"ל)

במהלך ביקורו בספינת הנשק, שוחח הרמטכ"ל עם קציני חיל הים ושאל אותם לגבי התנאים המבצעיים לפני ביצוע המשימה. הוא עמד על הגשר של האנייה, עיין במסמכיה ובמסלול הספינה שתוכנן והביט בתכולתו של כלי השיט. לאחר מכן, שוחח עם הצוות הטורקי של הספינה ושאל אותם לגבי תכניות המסלול.

לפנות ערב החלו אנשי חיל ההנדסה בתהליך של בדיקת אמצעי הלחימה בבטן האנייה ובפריקתם על הרציף והתהליך צפוי להימשך לאורך הלילה והבוקר. ביום ב' תיערך מסיבת עיתונאים כחלק מהמאץ ההסברתי של ישראל כלפי הקהילה הבינלאומית בניסיון לחשוף את פניה האמיתיות של אירן.

יש לציין, כי אנשי הצוות הטורקי שכפי הנראה לא ידעו מה מסתתר במכולות נמצאים תחת חסותם של אנשי משרד הביטחון, והמטרה כעת היא להחזירם לארצם.

(דובר צה"ל)

סמוך לשעה 16:00 נכנסה הספינה למים הטריטוריאליים של ישראל ומעט אחרי השעה 17:00 עגנה בחלק האזרחי של נמל אילת, כשהיא מלווה בסטיל"ים של חיל הים, אחי ח"ץ ואח"י חנית, שהשתתפו במבצע וליוו אותה לישראל.

אזרחים רבים התגודדו בכניסה לנמל כדי לצפות בלוחמים מגיעים עם הספינה. "זה מדהים", אמרו כמה מהם. "כל הכבוד להם; זו גאווה לאומית".

KLOS C עוגנת בנמל אילת (חדשות 2)

מסלול ההסוואה: מסוריה לאירן ועירק. היעד: רצועת עזה

ביום ד' לפנות בוקר השתלטו אנשי הקומנדו הימי על הספינה שיצאה מאירן בדרכה לנמל פורט סודן, כשעל סיפונה עשרות טילים מתקדמים שנועדו להגיע לידי הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה.

מסלול ההסואה (חדשות 2)

מטען הנשק, הכולל טילים מסוג M302 לטווחים של עד 200 ק"מ, הוטס על ידי האירנים מסוריה לאירן, שם הועמס על ספינה בשם "KLOS.C". זו יצאה לאחר מכן לעירק, שם עגנה והועמסה בכמויות גדולות של שקי מלט, שנועדו להסוות את משלוח הנשק.

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

ספינת הנשק הגיעה לנמל אילת

צפו: לוחמי השייטת פושטים על ספינת הנשק מאירן

ראש אמ"ן: "מאחורי הספינה - משמרות המהפכה"

אירן מכחישה: "ספינת נשק? בדייה של התקשורת הציונית"

נתניהו ללוחמי חיל הים: "תודה בשם אזרחי ישראל"

ארה"ב: סייענו במבצע ההשתלטות על ספינת הנשק

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת