החלה פריקת הנשק בנמל אילת

אחרי המבצע המתוקשר, המודיעין המדויק, ההשתלטות בלב ים וחשיפת הטילים שיועדו לארגוני הטרור ברצועת עזה - אניית הנשק האירנית, KLOS.C, עגנה אתמול בנמל אילת כשהיא מלווה בכוחות חיל הים. אזרחים רבים התגודדו בשבת בכניסה לנמל ומחאו כפיים: "זו גאווה לאומית". הנשק יוצג ביום ב'

בתום מסע בן ארבעה ימים בלב ים, מבצע "חשיפה מלאה" הושלם בהצלחה: לוחמי חיל הים נכנסו אתמול (שבת) לנמל אילת כשאחריהם ספינת הנשק האירנית KLOS.C, לאחר מבצע ההשתלטות הנועז מול פורט סודן, כ-1,500 קילומטרים מחופי ישראל.  את עגינת הספינה בנמל אילת ותחילת הפריקה העברנו כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי שעגנה בישראל,החלו במוצ"ש להעביר את טילי ה-M-302 לחלקו הצבאי של הנמל. צוותים משתי פלגות של יחידת יהל"ם של חיל ההנדסה הקרבית המתינו בנמל אילת לפריקות המכולות. כל מכולה תאושר לפתיחה לאחר בדיקה שלהם, כפי שכבר בוצע על הספינה שעליה עלו צוותי פלגת ספיר של יהל"ם יחד עם לוחמי שייטת 13. בהמשך הערב צפוי הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, להגיע לנמל ולשוחח עם הלוחמים.

לוחמי חיל הים יורדים מהספינה (דובר צה"ל)

במהלך השבת סמוך לשעה 16:00 נכנסה הספינה למים הטריטוריאליים של ישראל ומעט אחרי השעה 17:00 עגנה בחלק האזרחי של נמל אילת, כשהיא מלווה בסטיל"ים של חיל הים, אחי ח"ץ ואח"י חנית, שהשתתפו במבצע וליוו אותה לישראל.

KLOS.C בנמל אילת (חדשות 2)

אזרחים רבים התגודדו בכניסה לנמל כדי לצפות בלוחמים מגיעים עם הספינה. "זה מדהים", אמרו כמה מהם. "כל הכבוד להם. זו גאווה לאומית". ביום ב' צפוי צה"ל לערוך תדרוך עיתונאים שבו יציג את הנשק שנתפס על הסיפון.

מסלול ההסוואה (חדשות 2)

הספינה בדרכה לחופי ישראל (חדשות 2)

מסלול ההסוואה: מסוריה לאירן ועירק. היעד: רצועת עזה

ביום ד' לפנות בוקר השתלטו אנשי הקומנדו הימי על הספינה שיצאה מאירן בדרכה לנמל פורט סודן, כשעל סיפונה עשרות טילים מתקדמים שנועדו להגיע לידי הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה.

מטען הנשק, הכולל טילים מסוג M302 לטווחים של עד 200 ק"מ, הוטס על ידי האירנים מסוריה לאירן, שם הועמס על ספינה בשם "KLOS.C". זו יצאה לאחר מכן לעירק, שם עגנה והועמסה בכמויות גדולות של שקי מלט, שנועדו להסוות את משלוח הנשק.

אמש פרסם דובר צה"ל סרטון מיוחד בעמוד הפייסבוק שלו ובו נראים לוחמי חיל הים על סטי"ל בלב ים, כשהם עורכים קבלת שבת - ימים בודדים לפני מבצע ההשתלטות הדרמטי. בסרטון נראים עשרות לוחמים סובבים סביב שולחן ארוך וערוך לארוחת השבת, כשהם מחבקים זה את זה עם כיפות לראשיהם ושרים זמירות שבת.

לוחמי חיל הים יורדים מהספינה (דובר צה"ל)

"שלום עליכם, מלאכי השלום", שרו החיילים - וקיבלו את השבת כשהם יודעים שלפניהם משימה חשובה במיוחד: לכידת הספינה האירנית שעליה מצבור גדול של אמצעי לחימה מסוכנים.

עם סיום הזמירות והקידוש, בהם שרו החיילים גם את הפסוק הנודע משיר המעלות "ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם" כמעין תפילה לאל שישמור עליהם במהלך המבצע החשוב, התפנו החיילים ללגום מהיין - ולהתחיל לאכול, לא לפני שכמה מהם החלו לשיר שיר נוסף, "מעוז צור ישועתי", שבכלל קשור לחג החנוכה. היום, לאחר היוודע הסיכול המוצלח של ספינת הנשק, אפשר להגיד בוודאות: אכן תהיה שבת שלום.

טיל שנתפס על הספינה (דובר צה"ל)

ראש אמ"ן האלוף אביב כוכבי התייחס שלשום לתפיסת משלוח הטילים והפנה אצבע מאשימה לאירן. "אנחנו מצויידים בסדרה ארוכה של עדויות, שמחזקות ומפלילות את הקשר של איראן לפרשה", אמר האלוף כוכבי. "אנחנו יכולים לומר שמי שעומד מאחורי זה אלו כוחות משמרות המהפכה וכוחות 'קודס' באופן מיוחד".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

צפו: לוחמי השייטת פושטים על ספינת הנשק מאירן

ראש אמ"ן: "מאחורי הספינה - משמרות המהפכה"

אירן מכחישה: "ספינת נשק? בדייה של התקשורת הציונית"

נתניהו ללוחמי חיל הים: "תודה בשם אזרחי ישראל"

ארה"ב: סייענו במבצע ההשתלטות על ספינת הנשק

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת