ספינת הנשק האירנית צפויה להגיע אחר הצהריים לנמל אילת

נשלמות ההכנות לקראת הגעתה של הספינה Klos C לנמל אילת לאחר מסע של 1,500 ק"מ בים. ביום רביעי לפנות בוקר השתלטו לוחמי הקומנדו הימי על הספינה, שעשתה את דרכה מאירן לנמל פורט סודן. בספינה נמצאו טילים מתקדמים שיועדו לג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה

מתקרבת לנמל אילת. ספינת הנשק (דו"צ)

שלושה ימים לאחר ההשתלטות הנועזת של לוחמי חיל הים על ספינת הנשק האירנית, במרחק של כ-1,500 ק"מ מחופי ישראל - לפנות ערב (שבת) צפויה הספינה לסיים את המסע הארוך ארצה ולעגון בנמל אילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום רביעי לפנות בוקר השתלטו אנשי הקומנדו הימי על הספינה שיצאה מאירן בדרכה לנמל פורט סודן, כשעל סיפונה עשרות טילים מתקדמים שנועדו להגיע לידי הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה.

מטען הנשק, הכולל טילים מסוג M302 לטווחים של עד 200 ק"מ, הוטס על ידי האירנים מסוריה לאירן, שם הועמס על ספינה בשם "KLOS.C". זו יצאה לאחר מכן לעירק, שם עגנה והועמסה בכמויות גדולות של שקי מלט, שנועדו להסוות את משלוח הנשק.

אמש העלה דובר צה"ל סרטון מיוחד לעמוד הפייסבוק שלו ובו נראים לוחמי חיל הים על סטי"ל בלב ים, כשהם עורכים קבלת שבת - ימים בודדים לפני מבצע ההשתלטות הדרמטי. בסרטון נראים עשרות לוחמים סובבים סביב שולחן ארוך וערוך לארוחת השבת, כשהם מחבקים זה את זה עם כיפות לראשיהם ושרים זמירות שבת.

"שלום עליכם, מלאכי השלום", שרו החיילים - וקיבלו את השבת כשהם יודעים שלפניהם משימה חשובה במיוחד: לכידת הספינה האירנית שעליה מצבור גדול של אמצעי לחימה מסוכנים.

עם סיום הזמירות והקידוש, בהם שרו החיילים גם את הפסוק הנודע משיר המעלות "ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם" כמעין תפילה לאל שישמור עליהם במהלך המבצע החשוב, התפנו החיילים ללגום מהיין - ולהתחיל לאכול, לא לפני שכמה מהם החלו לשיר שיר נוסף, "מעוז צור ישועתי", שבכלל קשור לחג החנוכה. היום, לאחר היוודע הסיכול המוצלח של ספינת הנשק, אפשר להגיד בוודאות: אכן תהיה שבת שלום.

החיילים עולים על הספינה

טיל שנתפס על הספינה (דובר צה"ל)

ראש אמ"ן האלוף אביב כוכבי התייחס שלשום לתפיסת משלוח הטילים והפנה אצבע מאשימה לאירן. "אנחנו מצויידים בסדרה ארוכה של עדויות, שמחזקות ומפלילות את הקשר של איראן לפרשה", אמר האלוף כוכבי. "אנחנו יכולים לומר שמי שעומד מאחורי זה אלו כוחות משמרות המהפכה וכוחות 'קודס' באופן מיוחד".

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

צפו: לוחמי השייטת פושטים על ספינת הנשק מאירן

ראש אמ"ן: "מאחורי הספינה - משמרות המהפכה"

אירן מכחישה: "ספינת נשק? בדייה של התקשורת הציונית"

נתניהו ללוחמי חיל הים: "תודה בשם אזרחי ישראל"

ארה"ב: סייענו במבצע ההשתלטות על ספינת הנשק

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת