צפו: לוחמי חיל הים עורכים קבלת שבת בדרך להשתלטות על ספינת הנשק

רגעי ההשתלטות הדרמטיים על ספינת הנשק האירנית אמנם נחשפו כבר אתמול, אבל מה קרה בימים ובשעות שלפני מבצע הלכידה הדרמטי? בעמוד הפייסבוק של צה"ל נחשף הערב סרטון קבלת שבת שערכו לוחמי חיל הים על סטי"ל – ימים לפני המבצע

הקידוש שלפני ההשתלטות: בסרטון מיוחד שעלה הערב (ו') לעמוד הפייסבוק של צה"ל, נראים לוחמי חיל הים על סטי"ל בלב ים, כשהם עורכים קבלת שבת - ימים בודדים לפני מבצע ההשתלטות הדרמטי על ספינת הנשק האירנית עליה נתפסו עשרות טילים ארוכי טווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראים עשרות לוחמים סובבים סביב שולחן ארוך וערוך לארוחת השבת, כשהם מחבקים זה את זה עם כיפות לראשיהם ושרים זמירות שבת. "שלום עליכם, מלאכי השלום", שרו החיילים - וקיבלו את השבת כשהם יודעים שלפניהם משימה חשובה במיוחד: לכידת הספינה האירנית שעליה מצבור גדול של אמצעי לחימה מסוכנים.

עם סיום הזמירות והקידוש, בהם שרו החיילים גם את הפסוק הנודע משיר המעלות "ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם" כמעין תפילה לאל שישמור עליהם במהלך המבצע החשוב, התפנו החיילים ללגום מהיין - ולהתחיל לאכול, לא לפני שכמה מהם החלו לשיר שיר נוסף, "מעוז צור ישועתי", שבכלל קשור לחג החנוכה. היום, לאחר היוודע הסיכול המוצלח של ספינת הנשק, אפשר להגיד בוודאות: אכן תהיה שבת שלום.