דרמה ברמת הגולן: מטוסים סורים התקרבו לגבול - חיל האוויר הוזנק

רגעי מתח נרשמו ברמת הגולן, כשמטוסים סורים התקרבו בצורה מחשידה לגבול עם ישראל, דבר שגרם להזנקת חיל האוויר לאזור. לבסוף לא היה מגע בין הכוחות והמטוסים הסורים, שככל הנראה העבירו אספקה לבסיס ברמה הסורית, שבו על עקבותיהם

מטוסי חיל האוויר הוזנקו, ארכיון (רויטרס)

דרמה נרשמה הבוקר (ו') בדרום רמת הגולן כשמטוסי קרב של חיל האוויר הוזנקו למקום לאחר שמטוסים סורים התקרבו מאות מטרים בלבד לגבול עם ישראל. המטוסים הסורים תקפו עמדות של המורדים באזור תל קודנא מול פארס, ולא היה מגע בין הכוחות, אך בצה"ל לא לוקחים סיכונים למקרה של חריגה של כלי טיס עוין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי תמונת המצב בצדה הסורי של רמת הגולן, רק בשני אזורים יש כעת שליטה של צבא סוריה - אזור תל קודנה ומרחב קוניטרה, כולל הכביש המוביל בין קוניטרה לדמשק, ציר תנועה בעל חשיבות אסטרטגית גדולה עבור הסורים.

בשבועות האחרונים, לאור התגברות הלחימה בין הצבא הסורי למורדים, עושים אנשיו של אסד מאמץ ומרכזים כוחות כדי למנוע את נפילת תל קודנא, אחד מהמעוזים האחרונים שבשליטתם. הם עושים זאת בין היתר משום שבמקום נמצא מתחם צבאי סורי חשוב.

מתח בגבול הצפוני, ארכיון (AP)

כחלק מפעולותיהם האחרונות, הצניח חיל האוויר הסורי בתקופה האחרונה אספקה מהאוויר לחיילים הנצורים במקום. מכיוון שמדובר באזור שקרוב מאוד לגבול הישראלי, הם העבירו מסרים לישראל באמצעות האו"ם על כך שהם מגיעים למקום ואין בכוונתם לאיים על ישראל, זאת על מנת למנוע ניסיון הפלה או יירוט.

היום, ככל הנראה לא התקבלו מסרים דומים מהצד הסורי או מנציגי האו"ם הנמצאים באזור ומפקחים על השטח, דבר שגרם להזנקת הכוחות ולרגעים מתוחים במיוחד בחיל האוויר ובצה"ל. המטוסים הסורים כאמור שבו על עקבותיהם, ולא נרשם מגע בין הכוחות באוויר.