עדות מההשתלטות על ספינת הנשק: "תמיד יש פחד, היינו דרוכים"

סמ"ר איתי מור, תושב נתניה בן 20, מצא את עצמו ביחד עם מאות מלוחמי חיל הים בלבה של הדרמה מול חופי סודן. בשיחה מיוחדת עם חדשות 2 Online מלב ים, הוא מספר על הרגעים שהובילו לתפיסת משלוח הטילים. "רק יום לפני ההשתלטות אמרו לנו שהספינה נושאת אמל"ח", אמר. "אני גאה שאנחנו יכולים לסייע להגן על המדינה"

"תמיד יש פחד, היינו דרוכים" (דובר צה"ל)

לוחמי חיל הים, שהשתתפו בפשיטה הנועזת על הספינה האירנית שהובילה טילים מתקדמים לרצועת עזה, עדיין עושים את דרכם ארצה. בשיחה עם חדשות 2 Online מלב ים סיפר סמ"ר איתי מור, אחד החיילים שלקחו חלק במבצע, על רגעי הדרמה. "תמיד יש תחושה של פחד לפני מבצע כזה, ואנחנו דרוכים תמיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מור, תושב נתניה בן 20, משרת במרכז לידיעות קרב והיה על סיפון אח"י חנית כשזוהתה ספינת הנשק במרחק כ-1,500 ק"מ מחופי ישראל. "כל המידע וכל המודיעין מהספינות מגיע אלינו ואנחנו מרכזים הכל לתמונה אחת", סיפר מור על תפקידו.

"מבחינתי התפקיד שלי היה בדיוק כמו בכל מבצע אחר - לנהל את המוצב ולקבל הוראות מהבכירים", אמר מור. "זיהיתי את הספינה במיקס וכשראינו אותה הבנתי שעלינו על זה ושאנחנו משיגים את המטרה שלנו. עקבנו אחריה במשך כיום".

"מגנים על המדינה ועל הבית"

לדברי מור, רק יום לפני ההשתלטות, גילה כי הם בדרכם לעצור ספינת נשק אירנית. "ידענו שיש משהו שאנחנו אמורים לתפוס אבל את הפרטים המלאים קיבלנו במהלך ההפלגה בים. רק יום לפני אמרו לנו שמדובר בספינה שנושאת אמצעי לחימה".

"אנשי הצוות בספינת הנשק נראו אנשים תמימים שלא באמת ידעו מה קורה סביבם. מה שקרה זה שהעמיסו עליהם אמצעי לחימה והם לא קשורים לזה. הם פשוט מפליגים ועושים את העבודה שלהם".

סמ"ר איתי מור (דובר צה"ל)

"מאז שיצאנו לדרך לפני שבוע, לא דיברנו עם ההורים וכשאחזור אספר להם איך היה", הוא אומר. "קשה לשמור על הדברים האלה בסוד, אבל אנחנו רגילים לזה. אנחנו לא להוטים לספר כי אנחנו יודעים שאסור". אחרי ההשתלטות עצמה, מספר איתי, שררה שמחה רבה בקרב הלוחמים. "שמחנו מאוד שהצלחנו במשימה, שהמודיעין עבד כמו שצריך ושתפסנו את אמצעי הלחימה".

"ההרגשה בים היא טובה", תיאר מור את המסע חזרה לנמל אילת. "טוב לחזור עם תחושת גאווה גדולה ובניגוד למבצעים אחרים, על המבצע הזה מספרים ושומעים. יש הרבה מבצעים שלא שומעים עליהם בכלל. התמלאתי גאווה שאנחנו עושים משהו שיכול להגן על המדינה ועל הבית שלנו".

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

צפו: לוחמי השייטת פושטים על ספינת הנשק מאירן

ראש אמ"ן: "מאחורי הספינה - משמרות המהפכה"

אירן מכחישה: "ספינת נשק? בדייה של התקשורת הציונית"

נתניהו ללוחמי חיל הים: "תודה בשם אזרחי ישראל"

ארה"ב: סייענו במבצע ההשתלטות על ספינת הנשק

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת