ארה"ב: סייענו במבצע ההשתלטות על ספינת הנשק

דובר הבית הלבן ג'יי קרני הצהיר כי גופי המודיעין האמריקניים יחד עם צבא ארצות הברית עמדו בקשר עם ישראל בנוגע למבצע ההשתלטות בלב ים על ספינת הנשק האירנית KLOS.C. "אובמה הנחה את הצבא האמריקני להיערך לאפשרות של יירוט הספינה", אמר. "בסופו של דבר, צה"ל בחר להוביל את המבצע"

ארה"ב: סייענו במבצע ההשתלטות (דובר צה"ל)

ארצות הברית הודיעה הלילה (ד') כי שירותי המודיעין והצבא שלה עבדו עם ישראל כדי להתחקות אחר עקבותיה של הספינה KLOS.C, שעל סיפונה נמצאו טילים ארוכי טווח שיועדו לרצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר הבית הלבן ג'יי קרני אמר כי וושיגנטון פעלה יחד עם ישראל בערוצים מודיעיניים וצבאיים בעת שנודע כי כלי השיט האירני יצא לדרך. נשיא ארצות הברית ברק אובמה הנחה את הצבא האמריקני להתכונן לאפשרות שלפיה יהיה צורך ליירט את הספינה.

"במשך כל הזמן הפעילויות המודיעינית והצבאית שלנו (עם ישראל) היו מתואמות היטב", אמר קרני. "בסופו של דבר, צה"ל בחר לקחת את הובלת המבצע נגד משלוח הנשק הבלתי חוקי הזה. נמשיך לעמוד לצידה של בת בריתנו במאבקה נגד כוונותיה של אירן לערער את היציבות באזור. אלו מעשים בלתי חוקיים שאינם מקובלים על הקהילה הבינלאומית ומהווים הפרה בוטה של ​​החלטות מועצת הביטחון".

"פרצופה האמיתי של אירן"

מוקדם יתר היום כינס ראש הממשלה נתניהו מסיבת עיתונאים מיוחדת בלוס אנג'לס, שבה הוא התייחס למבצע ההשתלטות על ספינת הנשק KLOS.C, שנתפסה כ-1,500 קילומטרים מחופי ישראל כשעליה מאות טילים ארוכי טווח.

"אני רוצה לברך את שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראשי אמ"ן והמוסד יחד עם מפקד חיל הים והלוחמים על ביצוע מושלם שמבוסס על מודיעין מדויק. המטרה הראשונה הייתה לסכל הגעה של נשק קטלני לרצועת עזה באמצעות אירן ושהיה מסכן את ביטחונם של אזרחי ישראל", אמר נתניהו לעיתונאים. "אירן היא מדינת טרור מובהקת ששולחת נשק לארגונים כמו חיזבאללה. למדינה כזו אסור שתהיה יכולת לייצר נשק גרעיני.

"המטרה היא לחשוף את פרצופה האמיתי של אירן", אמר ראש הממשלה. "היא מנהלת שיחות עם המעצמות ותוך כדי היא מפרה ברגל גסה את החוק הבינלאומי, מחמשת את ארגוני הטרור בנשק שובר שוויון. אלה דברים שאנחנו חושפים לעולם ועושים את זה בצורה מאוד מדודה ושיטתית". נתניהו הוסיף כי פרטים נוספים על המבצע ייחשפו בהמשך.

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

מאחורי הקלעים של מבצע ההשתלטות

צפו: צה"ל משתלט על ספינת הנשק

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת

צפו: ההשתלטות הדרמטית על ספינת הנשק