אחרי ההשתלטות: אזעקת צבע אדום בשער הנגב

תושבים בשדרות ובשטח המועצה האזורית שער הנגב דיווחו על קולות נפץ, אך לא אותרה רקטה. שעתיים לאחר האזעקה הראשונה - שוב נשמעה התרעה. דובר צה"ל: לא זוהתה נפילה בשטח ישראל

קסאם. ארכיון (משטרת ישראל)

אזעקת צבע אדום נשמעה הלילה (ד'), מעט לאחר השעה 21:00, באזור המועצה האזורית שער הנגב. בתום סריקות בשטח לא אותרה רקטה בשטח ישראל, ומצה"ל נמסר כי לא היו נפילות בשטח ישראל. ככל הנראה, הרקטה התפוצצה בשטחי רצועת עזה. כשעתיים לאחר מכן, סמוך לשעה 24:00, נשמעה אזעקת צבע אדום נוספת. לפי שעה, לא ידוע על נפילות בשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד אחרי הישמע האזעקה הראשונה, דיווחו תושבים בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב על פיצוצים שנשמעו באזור. הירי הזה מגיע שעות ספורות בלבד אחרי שישראל חשפה כי השתלטה על אניית נשק אירנית ועליה טילים ארוכים טווח שיעדם היה, ככל הנראה, לרצועת עזה.

ביום שני האחרון תקפו מטוסי חיל האוויר חולייה שניסתה לשגר רקטה לעבר שטח ישראל בבית חנון שבצפון רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו על הרוג ושני פצועים. התקיפה באה על רקע שיגור לעבר שטח המועצה האזורית חוף אשקלון מוקדם יותר.

גם ביום שישי בערב הותקף יעד טרור בצפון רצועת עזה. בצה"ל אמרו אז כי התקיפה נועדה להסיר איום ירי מיידי. באמצע החודש שעבר הותקפו מספר יעדים בתגובה על ירי רקטות שבוצע לעבר שער הנגב. בתקיפה נפגע משגר רקטות שהוטמן באזור מרכז הרצועה ויעד טרור נוסף הממקום בצפונה. כל המטוסים שהשתתפו בתקיפה חזרו בשלום לבסיסם.