תפיסת ספינת הנשק: אירן מכחישה הדיווחים

בעוד ישראל מציגה לראווה לעולם כולו את ספינת הנשק האירנית עליה השתלטו לוחמי צה"ל בים - אירן מתנערת. גורם בצבא אירן הכחיש את הפרסומים בישראל לפיהן נתפסה ספינה אירנית. נתניהו: "נחשף פרצופה האמיתי של אירן"

אחרי תפיסת ספינת הנשק KLOS.C בלב ים - מגיעה ההכחשה האירנית: רשת הטלוויזיה "אל-מיאדין", המקורבת לחיזבאללה, ציטטה בכיר בצבא אירן שהכחיש "את הדיווחים הישראליים שלפיהם נתפסה ספינת נשק אירנית בים האדום". זמן קצר קודם לכן אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס בלוס אנג'לס בעקבות המבצע כי "נחשף פרצופה האמיתי של אירן".

רוצים לקבל עידכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רוצה לברך את שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראשי אמ"ן והמוסד יחד עם מפקד חיל הים והלוחמים על ביצוע מושלם שמבוסס על מודיעין מדויק", אמר נתניהו המבקר בארה"ב, ומשם נאבק בגישת המעצמות כפי אירן. "המטרה הראשונה הייתה לסכל הגעה של נשק קטלני לרצועת עזה באמצעות אירן, נשק שהיה מסכן את ביטחונם של אזרחי ישראל".

ראש הממשלה לא הסתיר את אחת המטרות המרכזיות של הפעולה בלב ים. "המטרה היא לחשוף את פרצופה האמיתי של אירן", אמר נתניהו. "היא מנהלת שיחות עם המעצמות ותוך כדי היא מפרה ברגל גסה את החוק הבינלאומי ומחמשת את ארגוני הטרור בנשק שובר שוויון. אלה דברים שאנחנו חושפים לעולם ועושים את זה בצורה מאוד מדודה ושיטתית".

נתניהו ציין כי אירן, אותה כינה "מדינת טרור מובהקת", שולחת נשק לארגוני טרור כמו חיזבאללה. "למדינה כזו אסור שתהיה יכולת לייצר נשק גרעיני", הדגיש ראש הממשלה. הוא הוסיף כי פרטים נוספים על המבצע ייחשפו בהמשך.

יעלון: "המבצע מנע איום על מיליונים"

מוקדם יותר, בתדרוך שנערך בקריה בתל אביב, התייחסו שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ורמ"ט חיל הים, תת-אלוף ירון לוי, להשתלטות צה"ל על ספינת הנשק "KLOS.C", שהובילה טילים מאירן לרצועת עזה.

"המבצע הזה מנע איום משמעותי על אזרחי ישראל", אמר יעלון. "אותם טילים שכבר נחשפו ודאי היו מאיימים על מיליונים ישראלים אם היו מגיעים לרצועת עזה".

מסלול ספינת הנשק (חדשות 2)

 "למרות החיוכים", המשיך שר הביטחון, "המשטר האירני לא השתנה. מטרותיו האסטרטגיות ויעדיו לא השתנו וגם פעילותו לא השתנתה. אנחנו נפעל, בעיקר עם צה"ל ויחד עם כוחות הביטחון האחרים - כדי להמשיך ולהגן על עצמנו בכוחות עצמנו".

שר הביטחון המשיך והתייחס לעובדה שאמצעי הלחימה יוצרו בסוריה ועברו בדרך ליעדם הסופי בעירק: "מה שמאפיין את ניסיון ההברחה הזה, כפי שאנחנו מבינים, זה שמדובר בניסיון אירני להביא את אותם אמצעי לחימה לרצועת עזה - ללא הותרת טביעות אצבע אירניות. לכן, ככל הנראה, נבחר נשק שמיוצר בסוריה. הם מנסים לטשטש את עצם העובדה שזה יוצא מהרפובליקה האסלאמית, על ידי חניית ביניים בנמל עירק".

אחרי יעלון, עלה לדבר הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ. "עקבנו אחרי המשלוח הזה זמן רב בעבודת מודיעין מרשימה, שהיום נקטפו פירותיה", אמר. "סיכלנו את העברת אמצעי הלחימה לעזה וחשפנו בו בזמן את המציאות האמיתית של אירן כלפי חוץ. עקבנו אחר המשלוח זמן רב, אנחנו ממשיכים את המבצע ועוקבים אחר הכוחות עד שיגיעו לנמל הבית". 

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת

צפו: ההשתלטות הדרמטית על ספינת הנשק