כך נראה ניסיון הפיגוע בגולן

שעות אחרי הנחת המטען ליד הגבול בצפון הרמה, פורסמו תמונות של האירוע משני צידי הגדר. צה"ל פרסם סרטון בו נראית חוליית מחבלים מתקרבת אל הגדר ומנסה להניח מטען, מהצד השני מראים המורדים תמונות מהירי הישראלי - שלא אחר להגיע

אחרי שהבוקר (ד') סוכל ניסיון פיגוע בגדר הגבול באזור צפון רמת הגולן, שני הצדדים פרסמו תמונות המתעדות את האירוע: הנחת המטען מהצד האחד, וירי צה"ל בתגובה כפי שנצפה מהצד הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות אחר הצהריים פרסמו המורדים תמונות מגזרת הכפר חמידיה, מול מרום גולן, ובהן נראה הירי מהצד הישראלי פוגע, לדבריהם, בעמדות של צבא אסד. הפגיעה היתה באזור בו המורדים אינם נמצאים פיזית וצבא סוריה הוא זה שיש לו אחיזה בשטח.

זמן קצר לאחר מכן, פרסם צה"ל את הסרטון מעברו השני של הגבול בו נראית חוליית חמושים מתקדמת אל עבר גדר הגבול ומנסה להניח מטען במקום - שניות לפני התגובה.

"נעקוב אחרי ההתפתחויות ברמת הגולן ואחר השחקנים במגרש הזה", אמר אחר הצהריים הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ בתגובה לתקרית החריגה. "המשימה שלנו ברורה - להגן על כל מי שיימצא וירצה לפגוע בנו".

מתיחות באזור הצפון

האירוע שהתרחש בשעות הבוקר הוא תסריט ממנו חששו בישראל מאז תחילתה של הלחימה בסוריה. כוח צה"ל זיהה בשטח את הדמויות החשודות שהתקרבו לגדר הגבול וניסו להניח את מטען החבלה. החיילים הגיבו בירי פגזים וירי מנשק קל ומצה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה במטרה. 

גורמים בצה"ל האשימו את חיזבאללה בהכוונת הפעולה והורו לחקלאים לא לפעול ליד גדר הגבול בגולן - מחשש לאש צלפים.  

התקרית הבוקר בגבול מגיעה על רקע המתיחות הרבה בגזרת הצפון מאז התקיפה המיוחסת לחיל האוויר בגבול סוריה-לבנון לפני כעשרה ימים, שבה נהרגו כמה פעילי חיזבאללה על פי הדיווחים והושמדו טילים ומשגרי טילים שהועברו מסוריה.