צפו: ההשתלטות הדרמטית של לוחמי השייטת על ספינת הנשק האירנית

הפשיטה הנועזת של צה"ל על ספינת הנשק האירנית לעיני המצלמות: כך נראתה העלייה לסיפון הספינה שבה הוחבאו טילים מתקדמים שנועדו להגיע לרצועת עזה - ולאיים על אזרחי ישראל. בסרטון נראים קציני צה"ל חושפים את הנשק שהוחבא בספינה ובוחנים אותו

הפשיטה הדרמטית על ספינת הנשק: בסרטון שחשף היום (ד') דובר צה"ל נראים רגעי ההשתלטות של לוחמי השייטת על ספינת הנשק האירנית, שבתוכה הוחבאו טילים ארוכי טווח ושלל אמצעי לחימה שונים שנועדו לארגוני הטרור בסיני ובעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראים קציני צה"ל חושפים את הטילים מסוג 302M, המגיעים לטווח של עד 200 קילומטרים, שהוחבאו בתוככי הספינה, כשהם עם פנסים לראשיהם ומסכות על פניהם. קצינים חיל הים נראים כשהם מתעדים את הטילים שהוסלקו במכולות עץ ובוחנים מקרוב את התוצרת המסוכנת - שעמדה לעבור לידי האויב.

בסוף הסרטון, נראים שקי המלט מתוצרת אירן שבאמצעותם הוסוו אמצעי הלחימה בתוך הספינה.

הטילים שנתפסו (חדשות 2)

הספינה נתפסה למרות ניסיונות אירניים להטעות את ישראל

כוח של הקומנדו הימי השתלט לפנות בוקר בלב ים על ספינת הנשק הגדולה שיצאה מאירן בדרכה לנמל פורט-סודן, כשעל סיפונה עשרות טילים מתקדמים שנועדו לארגון הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. כוחות של חיל הים משיטים בשעה זו את הספינה לנמל אילת, כשעליה מאות לוחמי חיל הים.

מטען הנשק, הכולל טילים מסוג M302 לטווחים של עד 200 ק"מ, הוטס על ידי האירנים מסוריה לאירן, שם הועמס על ספינה בשם "KLOS.C". זו יצאה לאחר מכן לעירק, שם עגנה והועמסה בכמויות גדולות של שקי מלט, שנועדו להסוות את משלוח הנשק.

לפני כשבועיים הפליגה הספינה לעבר מפרץ סואץ, כשיעדה המתוכנן הוא נמל פורט-סודן בסודן. משם תכננו להוביל את הטילים דרך מצרים לחצי האי סיני, במטרה להבריח אותם לרצועת עזה. הספינה נלכדה באזור הגבול הימי בין אריתריאה לסודן, כ-1,500 ק"מ מחופי ישראל. 17 אנשי הצוות שעל סיפונה שיתפו פעולה עם לוחמי חיל הים שחקרו אותם לאחר ההשתלטות.

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת