שר הביטחון יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

שר הביטחון יעלון התייחס לתפיסת הנשק בלב ים, ואמר כי האירנים ממשיכים בהונאתם, בעוד הם הגורם המסוכן ביותר לעולם. "אירן מאמנת, מממנת ומחמשת ארגוני טרור", הוא ציין – ושיבח את הכוחות. יעלון עדכן את ראש הממשלה, שנמצא בארה"ב במתרחש

לאורך המבצע שנשמר בסודיות, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שהה בחמ"ל חיל הים לצד הרמטכ"ל בני גנץ - ועדכן את ראש הממשלה שנמצא בביקור בארה"ב בהתפתחויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שהותר לפרסום המבצע בלב הים, פרסם השר יעלון הודעה, בה הדגיש כי אירן ממשיכה להיות יצואנית הטרור הגדולה בעולם. "אירן מאמנת, מממנת ומחמשת ארגוני טרור באזור וברחבי העולם, וניסיונה הכושל להעביר את הנשק שהתגלה הבוקר על ידי לוחמי הקומנדו הימי הוא הוכחה נוספת לכך", ציין. "המשטר האירני ממשיך להונות את העולם, ובמקביל להצגת פנים מחייכות מוסיף להיות הגורם המסוכן ביותר לשלום העולם".

לדבריו, "הניסיון האירני להעביר נשק לעזה מהווה הוכחה נוספת כי הרצועה היא ישות טרוריסטית בחסות אירנית, שמכינה עצמה לפגיעה בעומק ישראל".

טיל שנתפס על האונייה (דובר צה"ל)

"אני מבקש להביע את הערכתי לרמטכ"ל ולמפקד חיל הים שפיקדו על הפעולה; לאגף המודיעין של צה"ל, למספן המודיעין של חיל הים ולמוסד; לטייסי חיל האוויר שליוו את ספינות חיל הים ליעד; וללוחמי ומפקדי ספינות הטילים והקומנדו הימי שביצעו את משימתם באופן חלק ובמקצועיות", הוא סיכם.

באירוע, השתלט כוח של הקומנדו הימי לפנות בוקר בלב ים על ספינת נשק גדולה שיצאה מאירן בדרכה לנמל פורט-סודן, כשעל סיפונה אמצעי לחימה שונים ובהם טילי חוף-ים מתקדמים. כוחות של חיל הים משיטים בשעה זו את הספינה אל נמל אילת.

הספינה נלכדה באזור הגבול הימי בין אריתריאה לסודן, כ-1,500 ק"מ מחופי ישראל. 17 אנשי הצוות שעל סיפונה שיתפו פעולה עם לוחמי חיל הים שחקרו אותם לאחר ההשתלטות. הפעולה בוצעה בעקבות תמונת מידע מודיעני נרחב מאוד, שלפיו משלוח הטילים יועדו לג'יהאד האסלאמי בעזה.

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת

צפו: ההשתלטות הדרמטית על ספינת הנשק