שריפה פרצה בבסיס הקריה בתל אביב

כוחות כיבוי גדולים הגיעו למקום בעקבות אש שהתלקחה בחדר האוכל בבסיס. מעל האזור מיתמר עשן כבד. המבנה הבוער פונה מיושביו ובאירוע לא היו נפגעים. חייל המשרת בבסיס: "מיהרנו לברוח"

עשן כבד היתמר הבוקר (ד') מעל הקרייה בתל אביב, בעקבות דליקה שפרצה במבנה המשמש גם כחדר אוכל בבסיס. כוחות כיבוי גדולים שהגיעו השתלטו על האש תוך זמן קצר. באירוע לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמה דקות אחרי שהגעתי, החל להיתמר עשן שחור שלא מפסיק. זה הבהיל את כולנו רצנו משם", סיפר לחדשות 2 Online חייל המשרת בבסיס. "ברגע שראיתי את האש ישר ברחתי מהבסיס", סיפרה חיילת נוספת. "זה היה מאוד מלחיץ". חיילים נוספים בבסיס סיפרו כי לשריפה קדם קול נפץ ונבדק האם הגורם לשריפה הוא פיצוץ בלון גז.

שריפה בקריה (קבוצת העיתונאים רוטרניק)

עשן כבד מיתמר באזור (עידן בן ארי, חדשות 2)

השריפה בבסיס הקריה (המייל האדום)

מבדיקה ראשונית עולה כי ככל הנראה האש פרצה במטבח של חדר האוכל. "הצלחנו להשתלט על הבעירה ואין סכנת התפשטות למבנים נוספים", אמר לחדשות 2 Online רשף משנה ליאור שרעבי, דובר כבאות תל אביב. "ביצענו מספר כיבויים במוקדים קטנים במבנה. חוקר הדליקות נמצא כעת במקום והחל בתשאול העובדים. מהמבנה עצמו לא נשאר הרבה".  

האש בחדר האוכל

אש בקריה בתל אביב (חדשות 2)

גורמים בשירותי הכיבוי מציינים כי על אף שיתוף פעולה מוצלח עם הצבא באירוע, יש להגביר את שיתוף הפעולה בניסיון למנוע דליקות. "ייתכן שהיה ניתן למנוע את ההתפשטות המהירה של האש ואחיזתה במבנה כולו", אמר לחדשות 2 Online יואב גדסי, סגן מפקד מרחב כבאות דן. "אנו מצפים לראות שיתוף פעולה רב יותר מצה"ל".

"יש רמה מסוימת של בטיחות הנדרשת ממטבחים, חדרי אוכל ומחסנים ולצערי בצה"ל לא תמיד עומדים בסטנדרט", הוסיף גדסי. "הציפייה שלנו היא להגביר את הביקורות בכל בסיסי צה"ל וכן לעדכן את המתקנים לאור התקנות וההנחיות החדשות במערך הכבאות".

בהלה בבסיס (עזרי עמרם, חדשות 2)

חדר האוכל בקריה משרת את החיילים בבסיס וממוקם בסמוך ליציאה לקניון עזריאלי. את חדר האוכל מפעילה חברת קייטרינג חיצונית.

בהכנת הכתבה השתתפו ניר דבורי, מתן חצרוני ועזרי עמרם.