סוכל ניסיון פיגוע בגבול סוריה: צה"ל ירה על חולייה שניסתה להניח מטען

כוח של צה"ל זיהה חוליית מחבלים שהתקרבה לגדר הגבול בצפון רמת הגולן וניסתה ככל הנראה להניח מטען חבלה במקום. הלוחמים פתחו באש לעבר המחבלים וזיהו פגיעה. בצה"ל מאשימים: מדובר בפעילות שבוצעה בהכוונת חיזבאללה

תקרית חריגה בגבול הצפון: כוח של צה"ל זיהה הבוקר (ד') חוליית מחבלים שניסתה להניח מטען חבלה בסמוך לגדר הגבול באזור צפון רמת הגולן. הכוח הגיב בירי פגזים וירי מנשק קל. מצה"ל נמסר שזוהתה פגיעה במטרה. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, החיילים בשטח זיהו מספר דמויות חשודות שהתקרבו לגדר, ככל הנראה בניסיון לפגוע בחקלאים שעבדו במטעים הסמוכים. גורמים בצה"ל מאשימים כי מדובר בפעולה בהכוונת ארגון חיזבאללה והרחיקו את החקלאים מאזור הגבול.

סוכל ניסיון פיגוע בצפון הגולן (חדשות 2)

התקרית הבוקר בגבול מגיעה על רקע המתיחות הרבה בגזרת הצפון מאז התקיפה המיוחסת לחיל האוויר בגבול סוריה-לבנון לפני כעשרה ימים, שבה נהרגו כמה פעילי חיזבאללה על פי הדיווחים והושמדו טילים ומשגרי טילים שהועברו מסוריה.

"ישראל הזהירה את חיזבאללה"

יום לאחר התקיפה בצה"ל תגברו כוחות בצפון מחשש לתגובה של חיזבאללה. גורמים בפיקוד הצפון תדרכו את ראשי היישובים באזור להנחות את התושבים שלא להתקרב לגדר המערכת מחשש לאפשרות של ירי צלפים. למרות זאת, בשלב זה לא ניתנו הנחיות מיוחדות אחרות לאזרחים באזור. כחלק מהגברת הדריכות, הונחו חקלאים העובדים במטעים הסמוכים לגבול להתרחק מהגדר. בנוסף, כיתות הכוננות ביישובים הונחו לשמור על עירנות.

ישראל הזהירה את חיזבאללה. נסראללה

בסוף השבוע האחרון דיווח העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, כי ישראל העבירה באמצעות כוחות יוניפי"ל אזהרה לממשלת לבנון, שלפיה היא תשא באחריות לכל תקיפה של הארגון השיעי שתצא משטח המדינה.

בין שישי לשבת נשמעו הדי פיצוצים ברחבי רמת הגולן ובחרמון, דבר שהביא להזנקת כוחות רבים לשטח. לאחר שעות ארוכות של חיפושים, נמצאו בבוקר יום שבת שרידי שתי רקטות שנורו מתוך סוריה לעבר השטח הישראלי. הרקטות נמצאו בשטח פתוח סמוך לבסיס בחרמון. על פי הערכות ראשוניות בצה"ל, לא מדובר בירי מכוון אלא בזליגה נוספת, אחת מני רבות, של הלחימה העזה המתנהלת בסוריה.

ביום ראשון דיווחה תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה "אל מנאר" כי אש מקלעים נורתה ממוצב ישראלי בגבול ישראל-לבנון, שממוקם מול הכפר בינת ג'בל, לעבר מכונית שבה נסע אזרח ליד הכפר ראמיה. לא נמסר על נפגעים באירוע ולדיווח לא התקבל אישור משום מקור ישראלי. דובר צה"ל מסר כי לא בוצע ירי מכוון לכיוון לבנון.