נעצר חשוד בפיגוע הדקירה בצומת גהה

הותר לפרסום כי פאדי אלהודא, פלסטיני בן 28 מביר זית, נעצר בחשד שדקר ישראלי בפתח תקווה ופצע אותו בינוני. בחקירתו הודה במעשה וטען כי עשה זאת "כנקמה על מעשי כוחות הביטחון הישראלים". חשודים נוספים עוכבו לחקירה

דקירה בפתח תקווה (חדשות 24)

הותר לפרסום: חקירה של השב"כ הובילה למעצרו של חשוד בפיגוע הדקירה השבוע בפתח תקווה, שבו נפצע בינוני תושב בני ברק. החשוד, פאדי וליד אברהים אלהודא בן 28, המתגורר בביר זית, הודה בחקירתו שביצע את המעשה כנקמה על פעולות כוחות הביטחון. מספר חשודים נוספים במעורבות עוכבו לחקירה.‬

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלהודא היה פעיל של החזית העממית לשחרור פלסטין ופעל בעבר במסגרת הג'יהאד האסלאמי. אלהודא ריצה עונשי מאסר בגין פעילות כנגד כוחות צה"ל וקשירת קשר לביצוע פיגוע התאבדות בשטח ישראל.

בחקירתו מסר אלהודא כי הגיע לאזור הפיגוע במונית מירושלים, אליה נכנס תוך שהוא חוצה את הגדר בדרכי עפר באזור הר הצופים בעיר. עוד ציין כי ביצע את הפיגוע כנקמה על מותו של מעתז ושחה, פעיל החזית העממית מביר זית, שנהרג ב-27 בפברואר 2014, במהלך ניסיון של כוחות ימ"מ לעצרו, לאחר שהתבצר בביתו. בשלב זה חקירתו של אלהודא נמשכת.

הפיגוע התרחש ביום ראשון, כשקבוצה של חרדים עברה סמוך לתחנת הדלק במחלף גהה. לפתע, הגיח, מי שלדבריהם נראה כבן מיעוטים, ומבלי לומר מילה התנפל על אחד מהם ודקר אותו. פרמדיקים שהוזעקו לזירה מצאו את האיש כשהוא דקור בפלג גופו העליון והעניקו לו טיפול רפואי ראשוני במקום. לאחר מכן, פינו את הפצוע לבית החולים בלינסון.

"חברנו אל רכב פרטי בתוכו כבר הושיבו את הפצוע, גבר כבן 31", סיפר גל ארזי, פרמדיק שהגיע למקום. "הוא היה בהכרה מלאה עם דקירות בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול ראשוני במקום ולאחר מכן, תוך כדי טיפול, העברנו אותו לחדר הטראומה".

הדוקר נמלט מזירת האירוע ובמשטרה פתחו בסריקות אחריו. כעבור כשעה, בעקבות תיאור שנמסר לשוטרים, עוכבו מספר חשודים במעורבות במעשה לחקירה בתחנת פתח תקווה.