צה"ל תקף חולייה שהתכוונה לשגר רקטות מרצועת עזה

הפלסטינים מדווחים על הרוג ושני פצועים כתוצאה מהתקיפה. הם פונו לבית החולים. מוקדם יותר נשמעה אזעקת צבע אדום בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון

עזה. ארכיון (רויטרס)

מטוסי חיל האוויר תקפו הערב (ב') חולייה שניסתה לשגר רקטה לעבר שטח ישראל בבית חנון שבצפון רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים על הרוג ושני פצועים. ככל הנראה, התקיפה באה על רקע אזעקת צבע אדום שנשמעה בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון מוקדם יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל, באמצעות כלי טיס של חיל האוויר, תקף חוליית טרור שעסקה בהכנות אחרונות לירי תלול-מסלול לעבר שטח מדינת ישראל בצפון רצועת עזה. זוהתה פגיעה. צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל וימשיך לפעול נגד כל גורם שמפעיל טרור לעבר שטח מדינת ישראל".

גם ביום שישי בערב הותקף יעד טרור בצפון רצועת עזה. בצה"ל אמרו אז כי התקיפה נועדה להסיר איום ירי מיידי. באמצע החודש שעבר הותקפו מספר יעדים בתגובה על ירי רקטות שבוצע לעבר שער הנגב. בהודעת דובר צה"ל אז נמסר כי זוהו פגיעות מדוייקות במטרות. בתקיפה נפגע משגר רקטות שהוטמן באזור מרכז הרצועה ויעד טרור נוסף הממקום בצפונה. כל המטוסים שהשתתפו בתקיפה חזרו בשלום לבסיסם.

"התקיפה בוצעה לאחר ירי תלול מסלול חוזר ונשנה אשר לא הופסק על-ידי חמאס בימים האחרונים", נמסר מצה"ל בחודש פברואר. "צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור כנגד מדינת ישראל".