חיזבאללה: "אש נפתחה מישראל ללבנון"

רשת "אל-מנאר", השייכת לארגון הטרור השיעי, דיווחה כי אש מקלעים נפתחה ממוצב צה"ל בגבול ישראל-לבנון לעבר רכב שנע באזור הכפר בינת ג'בל. לפי הדיווח, שלא אושר על ידי שום גורם ישראלי, לא היו נפגעים

ארכיון (אל-מנאר)

עוד תקרית בגבול לבנון? תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה "אל מנאר" מדווחת כי אש מקלעים נורתה ממוצב ישראלי בגבול ישראל-לבנון, שממוקם מול הכפר בינת ג'בל, לעבר מכונית שבה נסע אזרח ליד הכפר ראמיה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא נמסר על נפגעים באירוע ולדיווח אין אישור משום מקור ישראלי. דובר צה"ל מסר כי לא בוצע ירי מכוון לכיוון לבנון. עם זאת, נבדקת האפשרות שמדובר בכדור תועה.

הדיווח הבוקר מגיע לאחר שבסוף השבוע דיווח העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, כי ישראל העבירה באמצעות כוחות יוניפי"ל אזהרה לממשלת לבנון, שלפיה היא תשא באחריות לכל תקיפה של הארגון השיעי שתצא משטח המדינה, בתגובה לתקיפה בגבול סוריה-לבנון בשבוע שעבר - שיוחסה לחיל האוויר הישראלי.

יום קודם לכן דווח כי צה"ל מתגבר את כוחותיו בצפון הארץ, בעקבות החשש מתגובה של חיזבאללה לתקיפה המיוחסת לחיל האוויר, שבה נהרגו כמה פעילי חיזבאללה. גורמים בפיקוד הצפון תדרכו את ראשי היישובים באזור להנחות את התושבים שלא להתקרב לגדר המערכת מחשש לאפשרות של ירי צלפים. למרות זאת, בשלב זה לא ניתנו הנחיות מיוחדות אחרות לאזרחים באזור.

כחלק מהגברת הדריכות, הונחו חקלאים העובדים במטעים הסמוכים לגבול להתרחק מהגדר. בנוסף, כיתות הכוננות ביישובים הונחו לשמור על עירנות.