שרידי שתי רקטות נמצאו באזור החרמון

בוקר מתוח בצפון: הדי פיצוצים נשמעו אמש ברחבי רמת הגולן והחרמון, דבר שהביא להזנקת כוחות רבים לשטח. הבוקר הם מצאו שרידי רקטות באזור. הערכה בצה"ל: מדובר בזליגה ולא בירי מכוון

המתיחות חוזרת לצפון (חדשות 2)

המתח חוזר לצפון: הדי פיצוצים עזים נשמעו אמש ברחבי רמת הגולן ובחרמון, דבר שהביא להזנקת כוחות רבים לשטח. לאחר שעות ארוכות של חיפושים, נמצאו הבוקר שרידי שתי רקטות שנורו מתוך סוריה לעבר השטח הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרקטות נמצאו בשטח פתוח סמוך לבסיס בחרמון, לא גרמו לנזק או לנפגעים. על פי הערכות ראשוניות בצה"ל, לא מדובר בירי מכוון אלא בזליגה נוספת, אחת מני רבות, של הלחימה העזה המתנהלת בסוריה. במקרים קודמים, הגיב צה"ל בירי רק כאשר זיהה את המקור שממנו בוצע הירי.

בפעם הקודמת שרקטות נורו לאזור, לא היה מדובר בזליגה ממלחמת האזרחים בסוריה, אלא בירי מכוון וכעת נבדק בצה"ל מהיכן הוא בוצע. בשעות הלילה, זמן קצר לאחר שנשמעו הדי הפיצוצים, דיווחו תושבים באזור על תנועה ערה של מסוקי צה"ל.

השקט הופר בחרמון, ארכיון (חדשות 2)

הירי הזה מתבצע ימים ספורים בלבד לאחר הדיווחים שלפיהם ביצעה ישראל תקיפה בשיירת נשק שהעביר המשטר הסורי לחיזבאללה. על פי הדיווחים בתקשורת הזרה, השיירה נפגעה בצדו הלבנוני של הגבול עם סוריה, והיא נשאה טילי קרקע-קרקע מתקדמים לשימוש ארגון הטרור הלבנוני.

למרות איומי חיזבאללה וההיערכות בצה"ל מפני תגובה אפשרית, דווח היום כי מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה קיבל מסרים ברורים ממשלת לבנון  שלא לפעול. דיווחים נוספים טוענים כי ישראל יידעה את ממשלת לבנון על כוונתה לתקוף שיירות שיעבירו נשק, דבר לכאורה אכן התרחש לבסוף.