עיתון לבנוני: "ישראל הזהירה את ממשלת לבנון"

העיתון "אל-אחבאר", המזוהה עם ארגון חיזבאללה, דיווח כי ישראל שיגרה אזהרה לממשלה במדינה שלפיה היא תישא באחריות לכל תוקפנות מכיוונו של הארגון השיעי, בתגובה על התקיפה בגבול סוריה-לבנון שיוחסה לצה"ל

"ישראל הזהירה את ממשלת לבנון". נסראללה (חדשות 2)

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח היום (ו') כי ישראל העבירה באמצעות כוחות יוניפי"ל אזהרה לממשלת לבנון שלפיה היא האחראית לכל תקיפה של הארגון השיעי שתצא משטח המדינה, בתגובה על התקיפה לכאורה בגבול סוריה-לבנון, מוקדם יותר השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול דווח כי צה"ל מתגבר את כוחותיו בצפון הארץ, בעקבות החשש מתגובה של חיזבאללה לתקיפה המיוחסת לחיל האוויר, שבה נהרגו מספר פעילי חיזבאללה. גורמים בפיקוד הצפון תדרכו את ראשי היישובים באזור להנחות את התושבים שלא להתקרב לגדר המערכת מחשש לאפשרות של ירי צלפים. למרות זאת, בשלב זה לא ניתנו הנחיות מיוחדות אחרות לאזרחים באזור.

כחלק מהגברת הדריכות, הונחו חקלאים העובדים במטעים הסמוכים לגבול להתרחק מהגדר. בנוסף, כיתות הכוננות ביישובים הונחו לשמור על עירנות. תנועת כלי רכב צבאיים מורגשת ביישובים סמוכי הגדר.

חיזבאללה: "נגיב בזמן המתאים לנו"

בחיזבאללה הגיבו ביום ד' על התקיפה - ואיימו לנקום. "נגיב על כך בזמן המתאים לנו ובשיטה שנבחר", הצהירו בארגון. "זו תקיפה על ריבונותה של לבנון ולא רק על חיזבאללה".

בחיזבאללה טוענים כי יעד התקיפה היה בסיס הארגון בגבול סוריה-לבנון, ולא של שיירה שהובילה טילים מסוריה. עוד הכחישו את הדיווחים שלפיהם אנשי הארגון נהרגו בתקיפה ואמרו: "איש לא נהרג, ולא הושמדו אמצעי לחימה".

יום קודם לכן אישר בכיר ישראלי ל"טיים" כי צה"ל עומד מאחורי התקיפה. הבכיר ציין כי הטילים שהופצצו יכולים לשאת ראשי נפץ כבדים ומסוכנים יותר ממרבית הטילים שמכוון חיזבאללה לעבר ישראל. על פי המידע שפורסם, התקיפה שישראל ביצעה לכאורה מהווה חלק ממדיניותה שלא לאפשר לממשל הסורי להעביר אמצעי לחימה מתקדמים לחיזבאללה.