היום תופסק חלוקת ערכות המגן לציבור

בערב יפסיק פיקוד העורף להפעיל את התחנות לריענון ערכות המגן. במהלך היום יפעלו 3 תחנות בלבד, למרות של-40% מהאוכלוסייה אין ערכות מגן. ח"כ נחמן שי: "זהו חוסר אחריות וקיפוח"

נפרדים מהמסכות (רויטרס)

הזדמנות אחרונה: היום (ה') בערב ייסגרו התחנות לריענון מסיכות המגן וחלוקת הערכות תופסק, בהתאם להחלטת הקבינט. היום יפעלו שלוש תחנות בלבד ברחבי הארץ - חיפה, פתח תקווה וטלמון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החלוקה נפסקת תוך כדי התפרקותה של סוריה מהנשק הכימי, אך גורם בכיר במטה הכללי אמר השבוע בשיחות סגורות כי ההתפרקות מתקיימת בקצב איטי ולא רואים את סופה. בפיקוד העורף היו רוצים להמשיך את החלוקה בינתיים, אך הקבינט הורה אחרת.

תוקף המסכות, שנמצאות רק אצל כ-60% מהציבור, יפוג בתוך חודשים ספורים. עם זאת, הייצור של ערכות המגן יימשך עד סוף השנה מכיוון שמערכת הביטחון קשורה בחוזים עם שני מפעלים.

"קיפוח, חוסר אחריות"

על פי פיקוד העורף, ההחלטה התקבלה כי חלה ירידה משמעותית באיום של ירי נשק כימי על מדינת ישראל. עם זאת, בסוף השנה תבוצע הערכת מצב מחודשת עד אז הערכות הקיימות יישארו בידי האזרחים ולא יבוצע איסוף.

ח"כ נחמן שי (העבודה), שהגיש בג"ץ כנגד הפסקת החלוקה, מחה על ההחלטה: "מוזר שמקבלים החלטות תוך כדי ההליכים המשפטיים. אין לי ספק שההחלטה לא בשלה ולא מוצדקת, ונובעת רק מסיבות תקציביות", אמר שי לחדשות 2.

"הרי לא יכול להיות שרק 60% מהישראלים צריכים ערכות מגן - או שלא יהיה לאיש כי אין צורך או שיהיה לכולם", הוסיף שי,"זה קיפוח וחוסר אחריות - סוריה לא חיסלה עדיין את המאגרים של הנשק הכימי, וגם במדינות אחרות יש נשק מסוכן".

התחנות שיהיו פתוחות היום:

חיפה- סניף הנביאים, בין השעות 8:00-16:00.
פתח תקווה - קניון סירקין, רחוב אלעזר פרידמן 9 (בקומה עליונה סמוך לדואר), בין השעות 10:00-18:00.
טלמון - ספרייה ישנה בין השעות 9:30-15:30.