כוננות בגבול הצפון: חשש מתגובה של חיזבאללה

בעקבות איומי ארגון חיזבאללה לפיהם יגיבו לתקיפה שיוחסה לחיל האוויר השבוע בגבול סוריה-לבנון, במערכת הביטחון החליטו שלא לקחת סיכונים מיותרים והעלו את הכוננות בגבול הצפון. תושבי היישובים הסמוכים לגדר הונחו להימנע מלהתקרב אליה

מגבירים כוננות. ארכיון (רויטרס)

לא לוקחים סיכון: צה"ל מתגבר את כוחותיו בצפון הארץ, בעקבות החשש מתגובה של חיזבאללה לתקיפה המיוחסת לחיל האוויר, בה נהרגו מספר פעילי חיזבאללה בגבול סוריה-לבנון בתחילת השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים בפיקוד הצפון תדרכו את ראשי היישובים באזור להנחות את התושבים שלא להתקרב לגדר המערכת מחשש לאפשרות של ירי צלפים. למרות זאת, בשלב זה לא ניתנו הנחיות מיוחדות אחרות לאזרחים באזור.

כחלק מהגברת הדריכות, הונחו חקלאים העובדים במטעים הסמוכים לגבול להתרחק מהגדר. בנוסף, כיתות הכוננות ביישובים הונחו לשמור על עירנות. תנועת כלי רכב צבאיים מורגשת ביישובים סמוכי הגדר.

חיזבאללה: נגיב בזמן שיתאים לנו (רויטרס)

חיזבאללה: "נגיב בזמן המתאים לנו"

בחיזבאללה הגיבו היום (ד') לראשונה על התקיפה, שמאחוריה, לפי דיווחים זרים, עומדת ישראל - ואיימו לנקום. "נגיב לתקיפה בזמן המתאים לנו ובשיטה שנבחר", הצהירו בארגון. "זו תקיפה על הריבונות של לבנון ולא רק על חיזבאללה".

בחיזבאללה טוענים כי יעד התקיפה היה בסיס הארגון בגבול סוריה-לבנון, ולא של שיירה שהובילה טילים מסוריה. עוד הכחישו את הדיווחים שלפיהם אנשי חיזבאללה נהרגו בתקיפה ואמרו: "איש לא נהרג, ולא הושמדו אמצעי לחימה".

אמש אישר בכיר ישראלי ל"טיים" כי צה"ל עומד מאחורי התקיפה. הבכיר ציין כי הטילים שהופצצו יכולים לשאת ראשי נפץ כבדים ומסוכנים יותר ממרבית הטילים שמכוון חיזבאללה לעבר ישראל. על פי המידע שפורסם, התקיפה שישראל ביצעה לכאורה מהווה חלק ממדיניותה שלא לאפשר לממשל הסורי להעביר אמצעי לחימה מתקדמים לחיזבאללה.