בחיזבאללה מאיימים: "נגיב בזמן המתאים ובשיטה שנבחר"

בארגון הטרור השיעי מגיבים לראשונה לדיווחים על תקיפת צה"ל בגבול סוריה- לבנון ומבטיחים לא להבליג. בערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה טוענים כי לא הופצצה שום שיירת נשק, אלא בסיס של הארגון ודוחים הפרסומים על הרוגים‎

חיילים לבנוניים ליד זירת פיצוץ. ארכיון (AP)

בחיזבאללה מגיבים היום (ד') לראשונה לתקיפה בגבול סוריה-לבנון, שמאחוריה, לפי דיווחים זרים, עומדת ישראל - ומאיימים לנקום. "נגיב לתקיפה בזמן המתאים לנו ובשיטה שנבחר", הצהיר הארגון בשידור ברשת אל-מנאר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו תקיפה על הריבונות של לבנון ולא רק על חיזבאללה", הכריזו בארגון. בחיזבאללה טוענים כי התקיפה הייתה של בסיס הארגון בגבול סוריה-לבנון, ולא של שיירה שהובילה טילים מסוריה. עוד הכחישו את הדיווחים שלפיהם אנשי חיזבאללה נהרגו בתקיפה ואמרו: "איש לא נהרג, ולא הושמדו אמצעי לחימה".

הבוקר דיווח העיתון הלבנוני "דיילי סטאר" כי בתקיפת השיירה בגבול לבנון-סוריה, נהרגו ארבעה אנשי חיזבאללה. מקור אנונימי סיפר לעיתון כי התקיפה כוונה אל עבר שתי משאיות. אחת מהן, לפי הדיווח, העבירה טילים, והשנייה נשאה משגר טילים. לטענת המקור, היעד של המשלוח היה מחסני טילים של חיזבאללה בלבנון.  

אתמול נטען כי בין ההרוגים, מאנשי חיזבאללה, היה גם חאג'י חסן מנסור המכונה אבו-היית'ם, מפקד בכיר שהדריך את לוחמי הארגון.

"תקפו טילים ומשגר". ארכיון (רויטרס)

"אזור התקיפה - מעוז חיזבאללה"

אמש, בכיר ישראלי אישר ל"טיים" כי צה"ל עומד מאחורי התקיפה. הבכיר ציין כי הטילים שהופצצו יכולים לשאת ראשי נפץ כבדים ומסוכנים יותר ממרבית הטילים שמכוון חיזבאללה לעבר ישראל. על פי המידע שפורסם, התקיפה שישראל ביצעה לכאורה, מהווה חלק ממדיניותה שלא לאפשר לממשל הסורי להעביר אמצעי לחימה מתקדמים לחיזבאללה.

בכלי התקשורת בלבנון התפרסמו דיווחים סותרים באשר לתקיפה בגבול - שם לא אישרו אם התקיפה התרחשה בשטח הלבנוני או הסורי. גורם ביטחוני לבנוני אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP, כי ישראל היא שתקפה באזור את עמדות חיזבאללה.

מקור אנונימי אחר בלבנון סיפר לכלי התקשורת המקומיים כי האזור שבו בוצעה התקיפה מוכר כמעוז חיזבאללה, שבו מתבצעים גיוסים ואימונים למצטרפים החדשים. כמו כן, האזור ששמו ג'נטה מוכר כאזור בו מתבצעות הברחות נשק בין לבנון וסוריה.

ראש הממשלה נתניהו רמז אתמול לפעולה ישראלית במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שביקרה בירושלים. "אני לא מתכוון לשוחח על דברים שאומרים שעשינו או שלא עשינו", אמר נתניהו והוסיף: "מדינת ישראל עושה כל מה שצריך כדי להגן על אזרחיה".