התקיפה בגבול לבנון-סוריה: "הופצצו טילים ומשגר, 4 אנשי חיזבאללה נהרגו"

לאחר שבכיר ישראלי אישר ל"טיים" כי חיל האוויר הוא שתקף בגבול סוריה-לבנון, מדווח עיתון לבנוני כי המטרה הייתה שתי משאיות שהובילו משלוח של טילים ומשגר מסוריה. על פי הדיווח, המשאיות היו בדרכן לפרוק את הטילים במחסנים של חיזבאללה‎

"תקפו טילים ומשגר". ארכיון (רויטרס)

יותר מיממה אחרי הדיווח על תקיפת השיירה בגבול לבנון סוריה, ואחרי שבכיר בישראל אישר לעיתון "טיים" כי היא זו שעומדת מאחורי התקיפה, חושף היום (ד') "הדייל סטאר" פרטים נוספים על האירוע. לפי הדיווח, בתקיפה נהרגו ארבעה אנשי חיזבאללה שהיו בשיירה שהעבירה משלוח טילים מסוריה ללבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מקור אנונימי סיפר לעיתון כי התקיפה כוונה אל עבר שתי משאיות. אחת מהן, לפי הדיווח, העבירה טילים, והשנייה נשאה משגר טילים. לטענת המקור, היעד של המשלוח היה מחסני טילים של חיזבאללה בלבנון.  

מוקדם יותר, אמר בכיר ישראלי ל"טיים" כי הטילים שהופצצו יכולים לשאת ראשי נפץ כבדים ומסוכנים יותר ממרבית הטילים שמכוון חיזבאללה לעבר ישראל. על פי המידע שפורסם, התקיפה שישראל ביצעה לכאורה, מהווה חלק ממדיניותה שלא לאפשר לממשל הסורי להעביר אמצעי לחימה מתקדמים לחיזבאללה.

בין ההרוגים, מאנשי חיזבאללה, חאג'י חסן מנסור המכונה אבו-היית'ם, מפקד בכיר שהדריך את לוחמי הארגון. בחיזבאללה שמרו אתמול על שתיקה ולא הגיבו כלל לדיווחים.

הבכיר הלבנוני שנהרג (התקשורת הלבנונית)

"אזור התקיפה - מעוז חיזבאללה"

אמש זרמו דיווחים סותרים בכלי התקשורת בלבנון באשר לתקיפה בגבול - שם לא אישרו אם התקיפה התרחשה בשטח הלבנוני או הסורי. גורם ביטחוני לבנוני אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP, כי ישראל היא שתקפה באזור את עמדות חיזבאללה. מנגד, ברשת הטלוויזיה "אל מנאר" של חיזבאללה הכחישו כי בוצעה תקיפה, אך דיווחה כי הורגשה "נוכחות בולטת של מטוסי אויב".

מקור אנונימי אחר בלבנון סיפר לכלי התקשורת המקומיים כי האזור שבו בוצעה התקיפה מוכר כמעוז חיזבאללה, שבו מתבצעים גיוסים ואימונים למצטרפים החדשים. כמו כן, האזור ששמו ג'נטה מוכר כאזור בו מתבצעות הברחות נשק בין לבנון וסוריה.

גם ראש הממשלה נתניהו רמז אתמול לפעולה ישראלית במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שביקרה בירושלים. "אני לא מתכוון לשוחח על דברים שאומרים שעשינו או שלא עשינו", אמר נתניהו והוסיף: "מדינת ישראל עושה כל מה שצריך כדי להגן על אזרחיה".