בכיר ישראלי אישר ל"טיים": "צה"ל תקף בגבול סוריה-לבנון"

כשברקע נמשכים הדיווחים אודות ההפצצה בגבול לבנון-סוריה, בכיר ישראלי אישר ל"טיים" כי חיל האוויר ביצע את התקיפה בגבול בין שתי המדינות. "סוכלה העברת טילי קרקע-קרקע שככל הנראה יועדו לארגוני טרור", נטען בדיווח

אישור ישראלי, ארכיון (רויטרס)

כמעט יממה לאחר שבלבנון דיווחו על תקיפת השיירה שהעבירה טילי קרקע-קרקע סמוך לגבול סוריה אמש, אישר בכיר בישראל לעיתון "טיים" כי היא זו שעומדת מאחורי התקיפה. על פי הפרסום, הפצצת השיירה שהתבצעה סביב השעה 22:30, הייתה השביעית במספר שביצע חיל האוויר הישראלי מאז החלה מלחמת האזרחים בסוריה בשנת 2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הבכיר הישראלי, הטילים שיועדו ככל הנראה לארגון חיזבאללה יכולים לשאת ראשי נפץ כבדים ומסוכנים יותר ממרבית הטילים שמכוון הארגון לעבר מדינת ישראל. על פי המידע שפורסם, התקיפה שישראל ביצעה לכאורה מהווה חלק ממדיניותה שלא לאפשר לממשל הסורי להעביר אמצעי לחימה מתקדמים לחיזבאללה.

בהפצצה נהרגו מספר פעילי חיזבאללה שהבכיר בניהם הוא חאג'י חסן מנסור המכונה אבו-היית'ם, מפקד בכיר שהדריך את לוחמי הארגון. בחיזבאללה שמרו במהלך היום על שתיקה ולא הגיבו כלל לדיווחים.

הבכיר הלבנוני שנהרג (התקשורת הלבנונית)

הדיווחים בכלי התקשורת בלבנון לגבי התקיפה היו סותרים אמש (ג'), שם לא אישרו אם התקיפה התרחשה בשטח הלבנוני או הסורי. גורם לבנוני ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי ישראל היא שתקפה באזור את עמדות חיזבאללה. מנגד, ברשת הטלוויזיה "אל מנאר" של חיזבאללה הכחישו כי בוצעה תקיפה, אך דיווחה כי הורגשה "נוכחות בולטת של מטוסי אויב".

מקור אנונימי אחר בלבנון סיפר לכלי התקשורת המקומיים כי האזור שבו בוצעה התקיפה מוכר כמעוז חיזבאללה, שבו מתבצעים גיוסים ואימונים למצטרפים החדשים. כמו כן, האזור ששמו ג'נטה מוכר כאזור בו מתבצעות הברחות נשק בין לבנון וסוריה.

גם ראש הממשלה נתניהו רמז אתמול לפעולה ישראלית במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שביקרה בירושלים. "אני לא מתכוון לשוחח על דברים שאומרים שעשינו או שלא עשינו", אמר נתניהו והוסיף: "מדינת ישראל עושה כל מה שצריך כדי להגן על אזרחיה".