בכיר ישראלי אישר ל"טיים": "חיל האוויר תקף בגבול סוריה-לבנון"

העננה מעל התקיפה בגבול לבנון-סוריה מתפזרת: בכיר ישראלי מאשר בפני העיתון "טיים" כי ישראל היא שתקפה שיירה שהעבירה נשק לחיזבאללה. "השיירה הובילה טילי קרקע-קרקע מתקדמים", נטען בדיווח

אישור ישראלי, ארכיון (רויטרס)

ישראל היא שעומדת מאחורי תקיפת השיירה שהעבירה טילי קרקע-קרקע בגבול לבנון-סוריה אמש - כך אישר בכיר ישראל לעיתון "טיים". על פי הפרסום, התקיפה שהתבצעה סביב השעה 22:30, הייתה השביעית במספר שביצע חיל האוויר הישראלי מאז החלה מלחמת האזרחים בסוריה בשנת 2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפרסום, התקיפה מהווה חלק מהמדיניות הישראלית שלפיה לא תאפשר לממשל הסורי הקורס להעביר אמצעי לחימה מתקדמים לחיזבאללה. לדברי הבכיר הישראלי, הטילים שיועדו לארגון הטרור הלבנוני יכולים לשאת ראשי נפץ כבדים ומסוכנים יותר ממרבית הטילים שמכוון הארגון לעבר מדינת ישראל.

בהפצצה הישראלית לכאורה, נהרגו מספר פעילי חיזבאללה שהבכיר בניהם הוא חאג'י חסן מנסור המכונה אבו-היית'ם, מפקד בכיר שהדריך את לוחמי הארגון. בחיזבאללה שמרו במהלך היום על שתיקה ולא הגיבו כלל לדיווחים.

הבכיר הלבנוני שנהרג (התקשורת הלבנונית)

הדיווחים בכלי התקשורת בלבנון לגבי התקיפה היו סותרים במהלך היום, שם לא אישרו אם התקיפה התרחשה בשטח הלבנוני או הסורי. גורם לבנוני ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי ישראל היא שתקפה באזור את עמדות חיזבאללה. מנגד, ברשת הטלוויזיה "אל מנאר" של חיזבאללה הכחישו כי בוצעה תקיפה, אך דיווחה כי הורגשה "נוכחות בולטת של מטוסי אויב".

מקור אנונימי אחר בלבנון סיפר לכלי התקשורת המקומיים כי האזור שבו בוצעה התקיפה מוכר כמעוז חיזבאללה, שבו מתבצעים גיוסים ואימונים למצטרפים החדשים. כמו כן, האזור ששמו ג'נטה מוכר כאזור בו מתבצעות הברחות נשק בין לבנון וסוריה.

גם ראש הממשלה נתניהו רמז היום לפעולה ישראלית במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שביקרה בירושלים. "אני לא מתכוון לשוחח על דברים שאומרים שעשינו או שלא עשינו", אמר נתניהו והוסיף: "מדינת ישראל עושה כל מה שצריך כדי להגן על אזרחיה".