זו לא בדיחה: חיל האוויר תרגל "תקיפת חייזרים"

חיילי היחידה הטכנולוגית של החיל, "אופק", תרגלו תרחיש של תקיפת חוצנים על מערכות הסייבר של צה"ל. "החיילים ניסו לאסוף מודיעין על חלליות כדי להתקדם הלאה בפריצה", סיפרו בחיל האוויר. המטרה: להבין את החולשות במערכות

אילוסטרציה

חיל האוויר תרגל אמש (ראשון) תקיפת חייזרים. כן, לא מדובר בבדיחה, אלא בתרגול של היחידה הטכנולוגית "אופק". חיילי היחידה למדו את חשיבות הפיתוח המאובטח וההגנה מפריצות סייבר, דרך חבלה במערכת טכנולוגית לכאורה של חלליות. המטרה, על פי התרחיש: הצלת העולם מפלישת חוצנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי אתר צה"ל, בתרגיל ניסו צוותי תכניתנים ומפתחים מהיחידה לפרוץ למערכת ממוחשבת במטרה "להיכנס לנעלי האויב" ליום אחד. אחד היעדים היה לגרום למפתחי התוכנות להבין מה עלול להוות חולשה במערכות שהם מפתחים דרך התנסות אישית בפריצה.

"זה היה תרגול של חדירה למערכות האבטחה של חיל האוויר", הסביר גורם צבאי. "התרחיש היה שחייזרים תוקפים את כל מערכות הסייבר של החיל".

"המשתתפים בתרגיל עוסקים יום יום בפיתוח תוכנות מבצעיות עבור חיל האוויר", הסביר מפקד יחידת ההנדסה, סגן-אלוף מאיר. "המטרה הייתה לגרום להם להבין את חשיבות הפיתוח המוגן. החלטנו להתאים את התרגיל לדור ה-Y שאוהב אתגרים, ולכן גם הכנו סיפור מסגרת של פלישת חייזרים".

ראש תחום סייבר, רב-סרן גיל, סיפר: "בתרגיל הצוותים מתחרים זה בזה בפריצה למערכת ייעודית שבנינו עבורם. תוך כדי הם גם ניסו לאסוף מודיעין על חלליות החייזרים כדי להתקדם הלאה בפריצה. מובן שאם מקבילים את התרגיל למציאות, רצינו שהם יבינו כמה חשוב לשמור על סודיות החומר המקצועי בחיל".