דיווח בלבנון: מפקד בחיזבאללה נהרג בתקיפה

אתר חדשות בלבנון מדווח כי בתקיפה בגבול סוריה-לבנון, שיוחסה לישראל, נהרג חאג'י חסן מנסור המכונה אבו הייתם, מפקד בארגון הטרור השיעי שהדריך את לוחמי הארגון. בחיזבאללה שומרים על שתיקה ולא מגיבים לדיווחים

המפקד בחיזבאללה שנהרג (צילום מסך)

שעות ספורות לאחר הדיווחים על הפצצה ישראלית אמש בגבול סוריה-לבנון, שבה נהרגו פעילי חיזבאללה, מדווח אתר חדשות בלבנון כי בין ההרוגים היה חאג'י חסן מנסור המכונה אבו הייתם, מפקד בחיזבאללה שהדריך את לוחמי הארגון. בחיזבאללה שומרים על שתיקה ולא מגיבים לדיווחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, היום תתקיים הלוויתו של מנסור בכפרו באזור אל נבטיה. הדיווחים בלבנון לגבי התקיפה סותרים ועדיין לא ברור אם היא התרחשה בשטח לבנון או בשטח סוריה. גורם לבנוני ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי ישראל היא שתקפה באזור את עמדות חיזבאללה.

מנגד, ברשת הטלוויזיה "אל מנאר" של חיזבאללה הכחישו כי בוצעה תקיפה כלשהי בשטח לבנון. עם זאת, דווח שם כי הורגשה "נוכחות בולטת של מטוסי אויב".

לדברי מקור אנונימי בלבנון, האזור שבו בוצעה התקיפה מוכר כמעוז חיזבאללה, שבו מתבצעים גיוסים ואימונים למצטרפים החדשים. כמו כן, אזור ג'נטה מוכר כאזור בו מתבצעות הברחות נשק בין לבנון וסוריה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נמנע גם הוא להתייחס ישירות לתקיפה, אך ציין במסיבת העיתונאים המשותפת שלו עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כי "ישראל עושה כל מה שנדרש כדי להגן על אזרחיה".