מהומות בהר הבית: צעירים יידו אבנים, שני שוטרים נפצעו קל

עשרות צעירים ערבים החלו להתפרע וליידות אבנים באזור שער המוגרבים, שממנו נכנסים מבקרים לא מוסלמים למתחם הר הבית. המשטרה פיזרה את המתפרעים באמצעות רימוני הלם. שני שוטרים נפצעו קל ושלושה מפרי סדר נעצרו. היום תדון הכנסת בהצעת החוק הקוראת לממש את הריבונות הישראלית בהר הבית ולאפשר כניסה חופשית

מהומות בהר הבית. ארכיון (רויטרס)

שעות ספורות לפני שמליאת הכנסת תדון בריבונותה של ישראל בהר הבית, החלו הבוקר (ג') עשרות צעירים להתפרע באזור שער המוגרבים וליידות אבנים במקום. כוח של המשטרה פרץ למתחם ופיזר את המתפרעים באמצעות רימוני הלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני שוטרים נפגעו קל במהלך פיזור המהומה, אחד מזיקוק והשני מפגיעת אבן. השוטרים פונו על ידי צוותי מד"א לבית החולים שערי צדק בירושלים, כשבמקביל נעצרו שלושה מפרי סדר.

היום תדון לראשונה מליאת הכנסת בהצעת החוק של חבר הכנסת משה פייגלין (הליכוד ביתנו), שלפיה מדינת ישראל תממש את ריבונותה בהר הבית ותאפשר לכל מי שיבקש לבקר במקום.

"צפוי היה שהוואקף יארגן מהומה בניסיון להפעיל לחץ על הציבור בישראל ונבחריו, כדי להמשיך את המציאות העגומה שבה הריבונות בהר נמסרת בפועל לירדנים ללא שום דיון מצד הריבון - הכנסת", אמר הבוקר ח"כ פייגלין לחדשות 2 Online. "אני מציע לכולנו לא להיבהל. לא יעלה על הדעת שבגלל מפרי סדר נברח ונפקיר את הריבונות לירדנים בלב ליבה של בירת ישראל".