הצנזורית הראשית החדשה: אל"מ אריאלה בן אברהם

שר הביטחון יעלון קיבל את המלצת הרמטכ"ל איזנקוט ומינה את בן אברהם לתפקיד הרגיש. "למרות השינויים בעולם המדיה, תפקיד הצנזורה נותר חשוב ומרכזי", אמר יעלון. "לכן האתגרים שעומדים בפני הצנזורית החדשה משמעותיים במיוחד"

אל״מ אריאלה בן אברהם, ארכיון (דובר צה"ל)

שר הביטחון משה יעלון הודיע היום (שני) על מינויה של אל"מ אריאלה בן אברהם לתפקיד הצנזורית הצבאית הראשית. היא תחליף את תא"ל סימה ועקנין-גיל, שמכהנת בתפקיד במשך עשר שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן אברהם, שמכהנת בשנים האחרונות כראש מחלקת תקשורת בדובר צה"ל, תיכנס לתפקידה בעוד כחודשיים. בין היתר, המליץ עליה הרמטכ"ל החדש גדי איזנקוט, ושר הביטחון החליט לקבל את המלצתו.

"למרות השינויים המשמעותיים בעולם המדיה וכניסתן של תשתיות תקשורת חדשות שהופכות את הסיקור והשיח למהירים ונעדרי גבולות, תפקיד הצנזורה הצבאית נותר חשוב ומרכזי בשמירה על סודות המדינה וביטחונם של חייליה, שליחיה ואזרחיה", אמר יעלון על המינוי החדש. "כל זאת, תוך ידיעה כי ישראל היא מדינה דמוקרטית ופתוחה, המקדשת את חופש הביטוי והשקיפות הציבורית".

שר הביטחון הדגיש כי האתגרים הניצבים הצנזורית החדשה משמעותיים: "בטוחני שהיא תדע להביא לתפקיד את ניסיונה המגוון והעשיר משירותה בחטיבת דובר צה"ל. בכך תמשיך את המסלול שהתוותה תא"ל סימה ואקנין-גיל, שבעשור האחרון כיהנה בתפקיד וביצעה אותו במקצועיות רבה, תוך הקפדה על האיזונים הרגישים הנדרשים בו והתאמתה של הצנזורה למציאות התקשורתית המשתנה".

הצנזורה הצבאית פועלת מכוח תקנות לשעת חירום שתוקנו עוד בתקופת המנדט, אך הפעולות של הצנזורה מוגבלות מאוד על ידי פסיקות בג"ץ, וכוללות היום פסילת מידע לפרסום רק אם יש בו ודאות קרובה ומיידית לפגיעה בביטחון המדינה.