גנץ: אירן מחלקת לפידים לפירומנים

על רקע המלחמה בסוריה והירי הנמשך בגבול הדרומי, התייחס גנץ לאיומים בגזרות השונות והפנה אצבע מאשימה אל אירן. "אין גזרה שבה אירן לא מעורבת", הזהיר גנץ, "עם תחמושת, עם טילים ועם מעורבות בלחימה". הרמטכ"ל התייחס גם למצב בעזה והתריע כי ייתכן ועימות בדרום הוא בלתי נמנע

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ערך היום (א') סיור ברמת הגולן והתייחס לאיומים שמעבר לגבול, כשהוא שם זרקור על המעורבות האירנית בגזרות השונות. "אין גזרה שבה אירן איננה מעורבת", התריע הרמטכ"ל, "היא מחלקת לפידים לפירומנים, אם תרצו, עם תחמושת, עם טילים עם מעורבות בלחימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גנץ דיבר על שקט מתוח השורר בכל הגזרות איתן מתמודדת ישראל. "בזירה שלנו חלו הרבה מאוד שינויים", ציין הרמטכ"ל, "צה"ל התאים את עצמו בגזרות השונות מול המציאות הזו. יש לנו יכולת מאוד מתקדמת להתמודד עם האיומים, כוחותינו ערוכים לכל תרחיש".

הרמטכ"ל הדגיש בסיור את ההיערכות בגבול בין ישראל לסוריה וציין: "אוגדה חדשה התבססה פה בתקופה האחרונה, אנחנו מעריכים גם מיקוד וגם יכולת מאוד מתקדמת להתמודד עם אתגרי הביטחון בגזרה הזאת, לצד שיפור המענה ברמה האופרטיבית ופעולה מהירה בכל אחת מהזירות השונות".

"שקט מתוח בגבול" (דובר צה"ל)

"המדינה תלחץ 911 - הצבא יתייצב"

הוא התייחס גם להעברות הנשק מסוריה ולבנון והדגיש כי צה"ל עוקב אחר הפעילות. "זה דבר מאוד לא טוב ומאוד רגיש", אמר גנץ והזהיר: "מעת לעת כשיש צורך, דברים יכולים להתרחש".
הרמטכ"ל הדגיש כי מול השקט המתוח בגבולות - צה"ל ערוך לכל תרחיש. "המדינה תלחץ 911 - הצבא יתייצב", הבהיר, "כך יקרה בשגרה, כך בחירום וכך במלחמה".

באשר למתרחש ברצועת עזה התריע גנץ כי הארגונים ממשיכים לבנות את כוחם והאפשרות כי יהוו איום על מרכז הארץ קיימת. "עם חומרי גלם וכושר ייצור עצמי אפשר לפתח וגם לאיים על מרכז הארץ. הם מתעצמים יותר - אנחנו נערכים יותר".

"יכולים לאיים על מרכז הארץ" (גדעון וקנין, חדשות 2)

"היה ויהיה עימות בדרום"

לדבריו, עימות בדרום הוא בגדר דבר כמעט בלתי נמנע. "היה ויהיה עימות בדרום", אמר גנץ, "אני משוכנע בכושר ובעוצמת הפעולה שלנו. זו תהיה אחת ההחלטות שחמאס יתחרט עליה ביותר".

גם סוגיית השיוויון בנטל, לאור החלטות ועדת שקד, הונחה על הפרק והרמטכ"ל ניסה להתייחס אליה, תוך שהוא נמנע ממלכודות פוליטיות. "אני מקווה שנלך לכיוון של שירות חובה שכולם משתתפים בו בצורה שוויונית, בצורה ברורה וחדה", הצהיר. " אנחנו אמרנו מה אנחנו חושבים שצריך להיות לגבי השוויון בנטל, הדרג הפוליטי יקבע מה יהיה. הדרג הפוליטי לא כפוף לצבאי. אנחנו המלצנו, הדרג הפוליטי לוקח החלטות. ככה זה כשחיים במדינה דמוקרטית".