תרגיל החירום של פיקוד העורף: תקלה במערכת האזעקות חוללה בהלה

בבתי הספר ובגני הילדים בכל רחבי הארץ נערך תרגיל חירום ארצי, שבמסגרתו מדמים התלמידים תרחיש של נפילת טילים. אלא שבשעה שבה נשמעה צפירה עולה ויורדת - נשמעו בחלק מהמקומות צפירות נוספות, מה שעורר בהלה גדולה מחשש שמדובר באזעקת אמת

מערכת הצופרים עוררה בהלה (חדשות 2)

תקלה אירעה במערכת הפעלת הצופרים - וגרמה לבהלה גדולה: במסגרת תרגיל ההתגוננות הארצי שערכו הבוקר (ב') פיקוד העורף ומשרד החינוך בבתי הספר ובכל גני הילדים ברחבי הארץ, הופעלו מספר אזעקות בזו אחר זו, בשל תקלה במספר מוקדים. בפיקוד העורף פתחו בבדיקת התקלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התרגיל החל בשעה 10:05, אז נשמעה צפירה בעת שהותם של התלמידים בכיתות הלימוד. צפירה עולה ויורדת נשמעה בכל היישובים בארץ מלבד יישובי המועצה האזורית אשכול, הישובים איבים, גבים וניר עם והעיר שדרות. 

אלא שבחלק מהיישובים, עם תום הישמע צפירת התרגול נשמעה אזעקה נוספת ואף יותר מאחת - בין היתר בתל אביב ובבני ברק. זה גרם לבהלה גדולה בקרב תושבים, שדווחו כי רק במקרה של אזעקת אמת - תישמע עוד צפירה לאחר צפירת התרגול.

רק תרגיל: תלמידים התפנו למרחבים מוגנים (רויטרס)

התלמידים תרגלו תרחיש של נפילת טיל במהלך השיעור

התרגיל שהחל הבוקר מתקיים בשיתוף עם הרשויות המקומיות, המשטרה, מד"א - ורשות הכיבוי וההצלה. מטרת התרגיל להכין את המוסדות החינוכיים ברחבי הארץ להתמודדות עם מצבי חירום שונים ולהגביר את מוכנותה של מערכת החינוך להתנהגות נכונה ואפקטיבית בעת חירום.

בהמשך היום, ייכנסו התלמידים ואנשי הסגל באופן עצמאי למרחבים מוגנים ויתורגל פינוי נפגעים מדומים אל נקודת ריכוז הנפגעים. עוד יתורגל פינוי הנפגעים המדומים באמבולנסים של מד"א אל מחוץ לשטח המוסד החינוכי והגעה של ניידות משטרה למקום.

בנוסף, ידמו התלמידים נוהלי כיבוי של שריפה מקומית ויפעילו אמצעי חילוץ של פיקוד העורף והדגמת חילוץ נפגעים מהאש. כל בית ספר יידרש לתרגל באופן סימולטיבי את צוות החירום הבית ספרי , בתרחיש של פגיעת טיל סמוך לבית הספר.

אחר הצהריים יתרגלו כל בתי הספר "למידה מרחוק" באמצעות האינטרנט בעת חירום, כאשר כל תלמידה ותלמיד יידרשו לתקשר תכנים לימודיים מתוקשבים ולנהל שיח עם המורה באמצעות האתר הבית ספרי.