בזמן אמת: כך נראה "תג מחיר"

שניים מהמתנחלים שהואשמו בעבירה של תג מחיר מספקים הצצה נדירה לאופן שבו מבוצעות הפעולות האלה. בחקירה ובשחזור הם מספרים איך בכלל החליטו במי לפגוע, כיצד שרפו מכוניות פלסטיניות , ואיך נמלטו

מצלמות אבטחה שהותקנו בכפר הפלסטיני פרעתה שבשומרון, הובילו באחרונה ללכידתם של שלושה חשודים בביצוע פעולת תג מחיר. הצילומים סיפקו הצצה להכנות המקדימות ולמניעים שהובילו אותם לבצע את המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השלושה תועדו חודרים אל הכפר הפלסטיני ומציתים מכונית ומשאית של אחד מתושביו. הודות לתיעוד הזה הם נעצרו ונחקרו בידי מערכת הביטחון.

בחקירתו תיאר יהודה סביר, אחד החשודים, את ההתארגנות הספונטנית שקדמה למעשה. "לנדסברג קרא לי מתוך האוהל ואמר לי: 'בוא, אני צריך עזרה'. ישר הבנתי שזה קשור לערבים", סיפר. "הסכמתי לבוא איתם. עשינו סיבוב ביישוב להביא תיק, בקבוקים, כפפות, דלק ועוד דברים. באופן כללי, היה מדובר להגיע לכפר ולשרוף רכב".

המכונית שנשרפה (חדשות 2)

לטענת חשוד אחר במעשה, הרקע להשחתה הוא נקמה בפלסטינים ששורפים אשפה, ומזהמים את האוויר בחוות גלעד.

סנגורם של השלושה דוחה כל דמיון בין החשדות המיוחסים להם לתג מחיר. "אין קשר בין האירועים, לא מדובר כאן בפעולת תג מחיר. מעבר לכך, מעולם לא היה במדינת ישראל מקרה שבו קשרו תקרית פלילית עם אירוע תג מחיר ובעקבות כך מנעו מהחשודים להיפגש עם עו"ד".