הפיגוע בפסגות: "הילדה הפתיעה אותי"

בחודש אוקטובר האחרון נדקרה ונפצעה נעם גליק בת ה-9 בידי פלסטיני בביתה שביישוב פסגות בבנימין. הפלסטיני, שנעצר בחודש שעבר, טען במהלך שחזור שנערך לאחרונה כי דקר את הילדה משום שהפתיעה אותו

כחודש וחצי לאחר שנעצר, חזר לאחרונה הפלסטיני החשוד בדקירת הילדה נעם גליק ביישוב פסגות לזירת האירוע - ושחזר את המעשה. החשוד, עבדאללה אבו קביטה, בן 21 מהכפר אל-בירה, סיפר לחוקרים כיצד פרץ לבית כדי לגנוב נשק, וכשנתקל בילדה בחוץ הופתע - ודקר אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחקירתו, טען עבדאללה כי תכנן לפרוץ לבית בפסגות כדי לגנוב נשק על מנת להוכיח כי הוא אינו משתף פעולה עם ישראל. עבדאללה הגיע ביחד עם חבר ליישוב, מספר ימים לפי האירוע, חתך את הגדר ונכנס לאזור הבית. לפתע הבחין ברכב הנוסע סמוך אליו - והחליט לשוב על עקבותיו.

ב-5 באוקטובר יצא עבדאללה שוב לכיוון פסגות, הפעם לבדו. מהחקירה עולה כי הוא חדר ליישוב דרך אותה פרצה בגדר ועלה לכיוון הבית הקיצוני ביישוב. הילדה, נעם גליק, בדיוק שבה לביתה ונתקלה בחשוד. הוא הופתע, דקר אותה בכתפה ונמלט חזרה לכיוון לכפר. הילדה שנפצעה באורח קל עד בינוני פונתה לבית החולים שערי צדק בירושלים.

"ביום הפעולה הייתי לבד", סיפר עבדאללה בזמן השחזור. "נכנסתי ליישוב דרך הפרצה. בגלל שהיה מישהו בבית רציתי להסתלק אך לא ראיתי מי מגיע. החזקתי את הסכין וחיכיתי בחושך. ברגע שהדמות הגיעה - תקפתי אותה".

"חשה הקלה". נעם גליק ואמה (שחר נגר)

"הילדה התחילה לצעוק, אז דקרתי אותה בכתף"

"הדמות התקרבה במהירות, אפילו לא ידעתי מי זה", אמר עבדאללה לחוקריו. "לא ידעתי אם זאת ילדה או גבר. דקרתי אותה באמצעות הסכין, אך כשראיתי שמדובר בילדה הרמתי את הסכין במהירות. התחלתי לברוח ואז הילדה התחילה לקרוא ולצרוח".

אחרי ההפתעה הראשונית, החשוד סיפר כי דקר שוב את נעם. "היא התחילה לצעוק ומרוב בהלה דקרתי אותה בכתף", סיפר. "הסכין נשארה ביד שלי והיה לי גם אקדח". לאחר מכן, השליך עבדאללה את הסכין וברח בחזרה לאל-בירה.

אביה של נעם, ישראל גליק, אמר כי "ברגע שנעם הבינה שהוא לא בא לחפש אותה באופן אישי וכי הוא מוחזק בידיים הנכונות, היא חשה הקלה".