הפצוע בפיגוע בירושלים: "עמדתי מולו לבד והוא עם הסכין"

אברך בן 27 שעמד במעבר חצייה במרכז ירושלים הפך תוך שניות לקורבן בפיגוע הדקירה שאירע הערב סמוך לכיכר ספרא בירושלים. "עמדתי ברמזור, ופתאום הרגשתי מכה בבטן. צעקתי כדי שכולם יברחו, כשהוא בא לדקור אותי עוד פעם ראיתי שאני מולו לבד", הוא מספר

פיגוע הדקירה בירושלים: אברהם גודשמיט, תלמיד ישיבה בן 27, הוא הישראלי שנדקר הערב במרכז ירושלים. בשיחה עם חדשות 2 הוא משחזר את האירועים ואומר כי ברגע שהבין שמדובר בפיגוע הוא צעק "דקירה" כדי שהאחרים יברחו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התיעוד במצלמות האבטחה, ניתן לראות היטב את גולדשמיט, אב לארבעה ילדים, עומד במעבר החצייה סמוך לכיכר ספרא במרכז הבירה בלי שיש שום התגרות או מגע בינו לבין המחבל. "עמדתי ברמזור, עמדתי לעבור במעבר החצייה ופתאום מצד ימין הרגשתי מכה חזקה בבטן", הוא מספר.

"ראיתי ערבי בן 17 עומד עם סכין ביד, הבנתי שזה אירוע דקירה. צעקתי "דקירה!" כדי שאנשים לא ייפצעו, ובאמת הם ברחו ואני נשארתי מולו לבד. המקום התרוקן, הוא בא לדקור אותי שוב אבל הייתה לי שקית ביד. נתתי לו מכה עם השקית, הוא הלך אחורה כשהוא בא לדקור אותי עוד פעם ראיתי שאני לבד מולו".

המחבל הוא צעיר פלסטיני, שוהה בלתי חוקי מכפר ליד רמאללה. בפורום החדשות הפלסטיני Palds פורסם כי מבצע פיגוע הדקירה בירושלים הוא מחמוד סעיד אבו אצבע, בן 18 ממחנה הפליטים ביר זית.

במצלמות האבטחה של העיר הוא נראה יוצא משער יפו, ודקות לאחר מכן הוא תקף את גולדשמיט שעמד לידו. האירוע הסתיים בתוך זמן קצר, כשניר ברקת ומאבטחו יצאו ממכונית סמוכה והשתלטו על המחבל. לאחר מכן תמך ברקת בגולדשמיט והעביר אותו לחובשי מד"א שהוזעקו למקום והגיעו תוך זמן קצר. המחבל עצמו נעצר והובא לחקירה בתחנת המשטרה במגרש הרוסים.

השתתף בהכנת הידיעה: ירון שניידר.