דיווח אירני: "כוח צה"ל אסף שיירי מזל"ט שהתרסק בלבנון"

כלי תקשורת בשפה הערבית דיווח כי החיילים נכנסו לשטח המדינה על מנת לאסוף את חלקי הכלי - ושבו לישראל. לפרסום אין אישור מכל מקור ישראלי ואמינותו מוטלת בספק רב. צה"ל: "איננו נוהגים להתייחס לדיווחים זרים"

מזל"ט. ארכיון (רויטרס)

כלי תקשורת אירני בערבית מדווח כי חיילי צה"ל נכנסו לשטח דרום לבנון על מנת לאסוף חלקים של מטוס ללא טייס שהתרסק באזור. על פי הדיווח , החיילים חזרו לשטח ישראל עם חלקי המטוס.‬ יודגש, כי לפרסום אין אישור מכל מקור ישראלי. מצה"ל נמסר: "איננו נוהגים להתייחס לדיווחים זרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש נובמבר בשנה שעברה התרסק ברצועת עזה מזל"ט של צה"ל מסוג "רוכב שמיים".  במאי האחרון התרסק מזל"ט מאותו סוג מספר דקות לאחר המראתו, במהלך טיסה שאמורה הייתה לסייע באיסוף מודיעין אחר פעילות חשודה. מחקירה ראשונית שנערכה אז בצה"ל על כי מדובר בתקלה טכנית.

התאונה התרחשה כשלוחמים של צה"ל בדרום רצועת עזה הפעילו את הכלי, שנמצא לבסוף בשטח פתוח סמוך לגבול הרצועה. במהלך הטיסה הקצרה אבד הקשר עם הכלי. לאחר ההתרסקות סרקו כוחות גדולים את האזור במטרה למצוא את כלי הטיס לפני שייפול לידי ארגוני הטרור הפלסטינים, שיוכלו ללמוד ממנו על הטכנולוגיות המותקנות בו.