תיעוד: רגעי פיגוע הדקירה בירושלים

בסרטון שנקלט במצלמות אבטחה של העירייה נראה הדוקר הפלסטיני כשהוא הולך בין קבוצת אנשים ותוקף את הצעיר החרדי. לאחר מכן הוא מנסה להימלט מהמקום - אז מגיע לזירה ראש העיר ניר ברקת ומשתלט עליו יחד עם מאבטחו. כך זה נראה

זמן קצר אחרי פיגוע הדקירה בכיכר ספרא שבירושלים, שבו נפצע בינוני צעיר חרדי בן 27, נחשף תיעוד מצלמות האבטחה של בניין העירייה שקלטו את הרגעים הדרמתיים. הדוקר הפלסטיני נראה כשהוא הולך בין קבוצת אנשים ותוקף את הצעיר החרדי שעומד לפני מעבר חצייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי הדקירה נראה הפלסטיני מנסה להימלט מהמקום ולחצות את הכביש. אז, מגיע לזירה ראש העיר ניר ברקת ובסרטון ניתן לראות כיצד הוא מתנפל על המחבל, מפיל אותו לארץ ומשתלט עליו יחד עם מאבטחו.

האירוע התרחש בסביבות השעה 17:30 סמוך לבניין העירייה כששוהה בלתי חוקי, פלסטיני בן 18, דקר את אברהם גולדשמיט, צעיר בן 27 מבית"ר עילית, נשוי ואב לארבעה.

למקום הוזעקו כוחות משטרה וצוותי מגן דוד אדום, שהעניקו טיפול רפואי ראשוני לפצוע. ראש העיר ירושלים ניר ברקת, שהיה במקום, השתלט יחד עם מאבטחו על הדוקר - שנעצר והועבר לחקירה במגרש הרוסים.

ברקת סיפר על האירוע בשיחה עם חדשות 2: "היינו בדרך לישיבה בבניין העירייה. כשהגענו לכיכר, הצוות שלי זיהה המולה". בשלב זה, לדברי ברקת, הוא יצא מהרכב יחד עם אחד ממאבטחיו.

"התקרבנו וראינו בחור צעיר עם סכין. כשהמאבטח שלי שלף את הנשק הוא זרק אותה", שחזר. "לא חשבנו פעמיים והשכבנו אותו על הארץ. אחרי שהוא נוטרל - הבחנו בפצוע וחיכינו איתו לכוחות שיגיעו".

זירת הפיגוע (סוכנות תצפית)

מורד סלמאן, פרמדיק מגן דוד אדום שהוזעק לזירה, אמר כי הבחין יחד עם צוותו בצעיר כשהוא מוטל על המדרכה סמוך לפסי הרכבת עם פצע דקירה מדמם בפלג גופו העליון. "הוא היה בהכרה מלאה וסיפר שהרגיש לפתע שדקרו אותו. כשהדוקר ניסה לדקור שוב, לדבריו, הוא נאבק איתו ובעזרת מתנה לחתונה שהחזיק בידו מנע פציעות נוספות. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימום ומתן נוזלים ופינינו אותו במהירות לבית החולים כשהוא בהכרה מלאה ויציב".