צפו: רגעי ההשתלטות על הדוקר בי-ם

בסרטון שפורסם לאחר פיגוע הדקירה בירושלים נראה ראש העיר ברקת יחד עם מאבטחו מנטרלים את המחבל הפלסטיני שדקר ופצע בינוני צעיר חרדי במרכז העיר. "המאבטח שלי שלף את הנשק והמחבל זרק את הסכין, השכבנו אותו על הארץ והוא נוטרל", תיאר ברקת את האירוע

עוברי אורח תיעדו את השניות הראשונות שאחרי פיגוע הדקירה בירושלים, שבהן השתלטו ראש העיר ניר ברקת ומאבטחו על המחבל הפלסטיני, שדקר צעיר יהודי סמוך לבניין העירייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה כיצד מאבטחו של ראש העיר ניר ברקת מרתק את המחבל לרצפה, וראש העיר עצמו משגיח מקרוב, מורה לשוטרים להעביר את המחבל למדרכה כדי לשחרר את התנועה ופועל יחד עם השוטרים כדי להחזיר את השקט לעיר.

בפיגוע שהתרחש הערב בכיכר ספרא תקף צעיר פלסטיני שהיה חמוש בסכין צעיר חרדי בבטנו. הפצוע הועבר לבית החולים הדסה עין כרם במצב בינוני. הפלסטיני, שוהה בלתי חוקי בן 18, נעצר והועבר לחקירה בתחנת המשטרה במגרש הרוסים.

ראש העיר ברקת סיפר על האירוע: "היינו בדרך לישיבה בבניין העירייה. כשהגענו לכיכר, הצוות שלי זיהה המולה". בשלב זה, לדברי ברקת, הוא יצא מהרכב יחד עם אחד ממאבטחיו. "התקרבנו וראינו בחור צעיר עם סכין. כשהמאבטח שלי שלף את הנשק הוא זרק אותה. לא חשבנו פעמיים והשכבנו אותו על הארץ. אחרי שהוא נוטרל - הבחנו בפצוע וחיכינו איתו לכוחות שיגיעו".