חשד לפיגוע: גבר נפצע מדקירה בירושלים

כוחות משטרה וצוותי מד"א הוזעקו לכיכר ספרא בעיר, לאחר ששב"ח פלסטיני בן 18 דקר צעיר חרדי בבטנו ופצע אותו בינוני. ראש העיר ניר ברקת, יחד עם מאבטחו, השתלטו על החשוד בדקירה - שהועבר לחקירה

חשד לפיגוע דקירה בירושלים: צעיר חרדי בן 27 נדקר הערב (ראשון) בבטנו בכיכר ספרא, סמוך לבניין העירייה, בידי שוהה בלתי חוקי פלסטיני ונפצע בינוני. למקום הוזעקו כוחות משטרה וצוותי מגן דוד אדום, שהעניקו טיפול רפואי ראשוני לפצוע. ראש העיר ירושלים ניר ברקת, שהיה במקום, השתלט יחד עם מאבטחו על הדוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש סמוך לשעה 17:30, אז התקבל דיווח במוקד מגן דוד אדום על דקירה בכיכר. החשוד במעשה - פלסטיני בן 18, נעצר והועבר לחקירה במגרש הרוסים.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת סיפר על האירוע בשיחה עם חדשות 2: "היינו בדרך לישיבה בבניין העירייה. כשהגענו לכיכר, הצוות שלי זיהה המולה". בשלב זה, לדברי ברקת, הוא יצא מהרכב יחד עם אחד ממאבטחיו.

"התקרבנו וראינו בחור צעיר עם סכין. כשהמאבטח שלי שלף את הנשק הוא זרק אותה", שחזר. "לא חשבנו פעמיים והשכבנו אותו על הארץ. אחרי שהוא נוטרל - הבחנו בפצוע וחיכינו איתו לכוחות שיגיעו".

מורד סלמאן, פרמדיק מגן דוד אדום שהוזעק לזירה, אמר כי הבחין יחד עם צוותו בצעיר כשהוא מוטל על המדרכה סמוך לפסי הרכבת עם פצע דקירה מדמם בפלג גופו העליון. "הוא היה בהכרה מלאה וסיפר שהרגיש לפתע שדקרו אותו. כשהדוקר ניסה לדקור שוב, לדבריו, הוא נאבק איתו ובעזרת מתנה לחתונה שהחזיק בידו מנע פציעות נוספות. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימום ומתן נוזלים ופינינו אותו במהירות לבית החולים כשהוא בהכרה מלאה ויציב".

יוסי פרנקל, מתנדב זק"א שהגיע למקום, סיפר: "ראיתי את הפצוע שוכב על הרצפה. מד"א טיפלו בו והכניסו אותו לאמבולנס כשהוא בהכרה מלאה. המשטרה לקחה אותו לתחנה".‎

בחודש ינואר נפצעו 21 בני אדם, מתוכם ארבעה במצב קשה, לאחר שמחבל דקר נוסעים בקו 40 בצומת מעריב שבתל אביב ונמלט מהמקום. בתום מרדף נורה המחבל, חמזה מתרוך- שוהה בלתי חוקי תושב השטחים - ונוטרל.

סמוך לשעה 07:30, באזור גשר מעריב בעיר, שלף המחבל סכין והחל לדקור את הנהג, שניסה להתנגד ונאבק במחבל. לאחר שדקר מספר נוסעים נמלט המחבל מהאוטובוס והחל בריצה לעבר רחוב המסגר.