שנת מאסר בפועל לחייל שסחר בנשק

בהתאם להסדר הטיעון שנחתם עימו, גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע שנת מאסר בפועל על החייל מאור תורג'מן שנאשם בייצור וסחר של מטעני חבלה. תורג'מן ובן דודו אף ניסו למכור את הנשק הביתי לגורם עברייני – שהתגלה כשוטר סמוי

בדרך לשנת מאסר, אילוסטרציה (חדשות 2)

על רקע הצהרות המשטרה שלפיהם מרבית המטענים שבהם משתמשים גורמים עבריינים מקורם בצה"ל - גזר היום (ה') בית המשפט המחוזי בבאר שבע שנת מאסר בפועל וקנס בגובה 6,000 שקלים על מאור תורג'מן, שהורשע בקשירת קשר לביצוע פשע וסיוע בייצור וסחר בנשק, לאחר שערך ניסויים בחומרים נפיצים, הרכיב מטענים בביתו במחסן ומכר לעבריינים במהלך שירותו הצבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גזר הדין התקבל כחלק מהסדר הטיעון שהושג עם תורג'מן ופרקליטיו. על פי כתב האישום המתוקן, במהלך שירותם הצבאי של תורג'מן ובן דודו מור אדרי, ערכו השניים ניסויים בחומרים נפיצים ובהרכבת חומרי חבלה בבתיהם שבשדרות. על אדרי נגזר 27 חודשי מאסר בפועל בחודש דצמבר, והוא הורשע שאף ניסה למכור את המטענים לגורמים עבריינים שהתגלו בהמשך כשוטרים סמויים.

תורג'מן ואדרי אמנם לא השתמשו באמצעי לחימה צה"ליים, אך בעודם חיילים למדו על אופן פעולת החומרים והרכיבים הנדרשים ועל אופן הרכבת והפעלת המטענים באמצעות מידע שאיתרו ברשת. את הרכיבים השונים רכשו בחנויות בניין, אינסטלציה וחשמל.

על פי כתב האישום, נפגש שוטר סמוי עם בן הדוד וביקש ממנו מטעני חבלה עבור קרוב משפחתו. אדרי שהתפתה להצעה הכספית הנדיבה של השוטר, גייס את תורג'מן שסייע לו להרכיב שלושה מטעני צינור עם מנגנון השהייה, שאותם "מכר" לאיש. זמן קצר לאחר העברת הסחורה פשטו שוטרים על ביתם ועצרו אותם.

בנוסף, הואשם אדרי כי הטמין את אחד המטענים שהכינו השניים במכוניתם של מספר צעירים מנתיבות שעמם הסתכסך בקטטה במועדון. לא היו נפגעים כתוצאה מפיצוץ מטען החבלה, אך נזק רב נגרם למכונית של אותם צעירים.

עו"ד רותם טובול (יח"צ)

עורכת הדין רותם טובול המייצגת את תורג'מן, טענה היום כי "מדובר בהסדר טיעון שנבחן לאור הנתונים החיוביים של הנאשם - היעדר העבר הפלילי שלו, הודאתו במשטרה והבעת החרטה. מדובר בעונש ראוי ומאוזן".