טבחים בצבא: "ח"כ שקד עשתה לנו עוול"

קבוצה של טבחים צבאיים במילואים נפגעו מדבריה של ח"כ איילת שקד, שטענה כי שירות של טייס שונה משירות של טבח, ולכן אין שוויון בנטל כהגדרתה. הטבחים במיל' טענו כי הדברים מהווים פגיעה בהם ובשירותם הצבאי, ובעקבות כך הם שיגרו מכתב זועם לשקד ובו כתבו: "חשנו בושה גדולה, נעשה לנו עוול"

עוררה את זעם הטבחים. שקד (שלומי כהן)

דברי ח"כ איילת שקד נגד הטבחים הצבאיים מעוררים מחאה: טבחים ששירתו בצה"ל שיגרו מכתב זועם לחברת הכנסת מהבית היהודי, העומדת בראשות הוועדה לשוויון בנטל. שקד אמרה אתמול (ג') בריאיון לתכנית "שש עם" עודד בן עמי כי "אין שוויון בנטל - חייל בגולני לא משרת כמו חייל בגלי צה"ל, וטייס קרב לא משרת כמו טבח, אז מראש אין שוויון". הטבחים כתבו לה בתגובה: "אנו מרגישים שנעשה לנו עוול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבחים במיל' נפגעו ממה שהם פירשו כפגיעה בהם, בשמם הטוב ובשירותם הצבאי: "חשנו בושה גדולה כאשר אמרת שאין שיוויון בנטל בצהל והבאת כדוגמא טייס קרב וטבח. אנחנו, הטבחים, מרגישים שנעשה לנו עוול גדול, מאחר ששרתנו מגיל 18 ועד גיל 50, וגם היום אנחנו ממשיכים להתנדב לכל המשימות שהצבא מבקש מאיתנו. שירות צבאי במטבח הוא בדיוק כמו שירות קרבי".

השף אורי כחלון, מהחותמים על המכתב אמר בריאיון לתכנית "שש עם" עודד בן עמי, כי דברי שקד הם "בושה וחוצפה שאין כדוגמה. רציתי להיות טייס ולא קיבלו אותי - אני רוצה לראות טייס מסתדר בלי טבח. אני עשיתי מילואים בכל היחידות , ואיפה לא הייתי איתם  - בסיני, בלבנון, בחזית. ואני נחשב לסוג ב' ולפחות ראוי?"

לדברי כחלון, אין הבדל בין חיילים בתפקידים שונים: "כל אחד עושה את המוטל עליו במסגרת הצרכים של צה"ל - אני לא מלחיט לצבא אם אני אהיה טייס או טבח. עשיתי את העבודה הכי טובה בתור טבח. אני וחבריי הטבחים נפגענו - אני מבויש ופגוע בשם כל החברים שלי - אני יודע מה הם עשו ואיפה הם היו".

כחלון, ששירת כטבח צבאי עשרות שנים במילואים, הפנה את הביקורת כלפי שקד עצמה: "היא תגיד שאני לא תרמתי? אולי היא והחבר'ה שלה פחות נושאים בנטל, לא אני ולא החברים שלי. אני לא קיבלתי פנסיה של טייס אחרי שהשתחררתי, אלא עבדתי ימים ולילות וגם בסופי שבוע".