הדור הבא של המל"טים: ישראל חשפה כלי טיס חדש ומשוכלל

התעשייה האווירית הציגה את כלי הטיס הבלתי מאוייש החדש "סופר הרון" בסלון האווירי בסינגפור. המל"ט מיועד למשימות מודיעין, מעקב וזיהוי, וביכולתו לשהות באוויר כ-45 שעות ולשאת מטענים מיוחדים. "הסופר הרון מוביל את יכולות כלי הטיס הבלתי מאוישים מסוגו בארץ ובעולם", אמר מנכ"ל התעשייה האווירית

"הדור החדש של כלי הטיס הלא מאויישים בעולם": התעשייה האווירית חשפה היום (ג') את ה"סופר הרון" - מל"ט חדש ומתקדם - בסלון האווירי הבינלאומי בסינגפור. כלי הטיס מרובה בחיישנים ומערכות תקשורת מתקדמות והוא יוכל לשמש למשימות מודיעין, מעקב, זיהוי, רכישת מטרות וסיור ימי.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתעשייה האווירית הדגישו כי הסופר הרון פותח על מנת לענות לצרכים המתקדמים בקרב לקוחות מובילים. המל"ט החדש כולל מנוע דלק כבד (דיזל) של 200 כוחות סוס ומערכת הנעה מתקדמת לצורך שיפור ביצועיו ויכולותיו השונות, בהם כושר הנשיאה ושיעור הטיפוס.

כלי הטיס יכול לשהות באוויר כ-45 שעות ולהגיע לגובה של כ-30 אלף רגל. מהירותו של הסופר הרון מגיעה לכ-150 קשר והוא מצויד במערכות ממוחשבות מתוחכמות ויכולות עיבוד מתקדמות, כמו גם שילוב של מטענים ייעודיים.

"הפכנו למעצמה בעל כורחנו"

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס, חגג את ההישג: "סופר הרון מוביל את יכולות כלי הטיס הבלתי מאוישים מסוגו בארץ ובעולם", אמר בטקס. "אנו גאים להציג את הדור החדש של מל"טי התעשייה האווירית. כלי טיס חדש זה מבוסס על מל"ט ההרון של התעשייה האווירית אשר זכה להכרה בין לאומית בהישגיו הייחודיים ויכולותיו המתקדמות".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, המשתתף בסלון האווירי, ציין כי הביתן הישראלי מוכיח ש"ישראל היא מעצמה, שמיוצגת כאן, כל כך רחוק מהבית, באופן כל כך מרשים על ידי התעשיות הביטחוניות שלה. הפכנו למעצמה בעל כורחנו, לאחר שלמדנו שכנראה מחסור ואיום הם התמריצים הטובים ביותר לפיתוח מענה במגוון רחב של תחומים".

"אל מול האיומים המשתנים במזרח התיכון ולמרות היותנו קטנים בכל תחום, היכולת שלנו לתת מענה נשענת בעיקר על המוחות והלבבות שלנו, דבר שבא לידי ביטוי בידע וברוח", הוסיף יעלון. "היציבות הביטחונית היחסית שלנו נשענת בעיקר על יכולותינו המרתיעות, והשילוב הזה, בין מי שנמצא בחזית לבין מי שנמצא על שולחן המעבדה, בין המתכנן לבין המצביא, היכולת לתת מענה מותאם והקשר הזה - היא הערובה והמפתח לביטחוננו".