בעקבות הירי לעבר ישראל: צה"ל תקף בעזה

לאחר שאמש נורתה רקטה לעבר המועצה האזורית שער הנגב, צה"ל הגיב באמצעות תקיפה של שני יעדים ברצועה. "צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור כנגדה", נמסר בהודעת דובר צה"ל על התקיפה

תקיפה בעזה. ארכיון (רויטרס)

תקיפה נוספת של צה"ל ברצועת עזה: חיל האוויר תקף הלילה (ג') מספר יעדים בתגובה על הירי שבוצע לעבר שער הנגב. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדוייקות במטרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתקיפה נפגע משגר רקטות שהוטמן באזור מרכז הרצועה ויעד טרור נוסף הממקום בצפונה. כל המטוסים שהשתתפו בתקיפה חזרו בשלום לבסיסם.

"התקיפה בוצעה לאחר ירי תלול מסלול חוזר ונשנה אשר לא הופסק על-ידי חמאס בימים האחרונים", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור כנגד מדינת ישראל".

התקיפה: בתגובה לירי לכיוון שער הנגב

אתמול נדרכו תושבי עוטף עזה כאשר אזעקת צבע אדום נשמעה הערב באזור. מה שהפעיל את ההזעקה הייתה רקטת קסאם שנורתה מכיוון רצועת עזה ונפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. כתוצאה מהירי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

ירי זה היה השני שהתרחש אתמול. בשעות הצהריים נורתה רקטת קסאם אל עבר שטחי המועצה, אולם למרבה המזל היא התפוצצה בשטח הרצועה.

הרקטה התפוצצה בשטח פתוח. ארכיון (משטרת ישראל)

הירי הנמשך מגיע, לאחר שביום שבת בבוקר, בפעילות משותפת לצה"ל ולשב"כ, חוסל במרכז רצועת עזה פעיל בארגון "ועדות ההתנגדות העממית", עבדאללה ח'רטי.

ח'רטי בן ה-29 נפצע אנושות מטיל שנורה מכלי טיס של חיל האוויר בשעה שרכב על אופנועו יחד עם אדם נוסף, וכעבור זמן קצר מת מפצעיו.

פעיל הטרור, שבפעילותו זוהה עם הג'יהאד העולמי, היה מעורב בשנים האחרונות בקידום ובביצוע פיגועים במתווים שונים כנגד ישראל הן ברצועת עזה והן בגבול ישראל-סיני. בין היתר פעל עם ארגון ג'יהאד עולמי בסיני בשם "אנצאר בית אלמקדס" למימוש פיגועים בישראל.