רקטה נורתה מעזה והתפוצצה בשטח הרצועה

רקטה שנורתה מעזה התפוצצה בשטח פתוח ברצועה ולא גרמה לנפגעים או לנזק. הירי מגיע לאחר שאתמול חוסל במרכז רצועת עזה פעיל הטרור עבדאללה ח'רטי מארגון ועדות ההתנגדות

צבע אדום בחוף אשקלון. ארכיון (רויטרס)

הירי מעזה נמשך: אזעקת צבע אדום נשמעה בשעות הצהריים (ב') באזור המועצה האזורית חוף אשקלון. זמן קצר לאחר מכן התברר כי מדובר ברקטת קסאם שנורתה והתפוצצה בשטח הרצועה. אתמול הועלתה הכוננות בדרום מחשש לתגובה פלסטינית בעקבות חיסול פעיל טרור בעזה על ידי חיל האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הירי מגיע לאחר שאתמול בבוקר, בפעילות משותפת לצה"ל ולשב"כ, חוסל במרכז רצועת עזה פעיל הטרור עבדאללה ח'רטי, פעיל בארגון "ועדות ההתנגדות העממית". על פי הדיווחים בכלי התקשורת הפלסטינית, ח'רטי בן ה-29 נפצע אנושות מטיל שנורה מכלי טיס של חיל האוויר בשעה שרכב על אופנועו יחד עם אדם נוסף, וכעבור זמן קצר מת מפצעיו.

ח'רטי, שבפעילותו זוהה עם הג'יהאד העולמי, היה מעורב בשנים האחרונות בקידום ובביצוע פיגועים במתווים שונים כנגד ישראל הן ברצועת עזה והן בגבול ישראל-סיני. בין היתר פעל עם ארגון ג'יהאד עולמי בסיני בשם "אנצאר בית אלמקדס" למימוש פיגועים בישראל.

ביום שבת התפוצצה רקטת קסאם ששוגרה מהרצועה בשטח פתוח במועצת שער הנגב ולא גרמה לנפגעים או לנזק. הירי הגיע לאחר שביום חמישי האחרון בוצעו שלושה שיגורים של רקטות לעבר שטח ישראל. אזעקה נשמעה בשעות הערב בעיר אשקלון ובאזור המועצה האזורית חוף אשקלון, בעקבות ירי רקטת גראד מעזה, שהתפוצצה בשטח פתוח סמוך לעיר.

כשעתיים וחצי לאחר מכן התפוצצה רקטת קסאם בשטח המועצה האזורית אשכול. רקטה נוספת ששוגרה לעבר העיר אופקים התפוצצה בשטח הרצועה. בכל המקרים לא דווח על נפגעים או על נזק.