תיעוד: כך נראו הרגעים שאחרי החיסול בעזה

כלי תקשורת פלסטינים שידרו סרטון ובו נראה אופנועו של פעיל הטרור עבדאללה ח'רטי, רגעים ספורים לאחר שנפגע על ידי כלי טיס של צה"ל. בסרטון נראה האופנוע שעליו רכב כשהוא עולה באש, וח'רטי מוטל לצידו. זמן קצר לאחר מכן מת פעיל הטרור מפצעיו בבית החולים. צפו בתיעוד

כלי טיס של חיל האוויר תקף הבוקר (א') ברצועת עזה אופנוע שעליו רכב פעיל הטרור עבדאללה ח'רטי. שעות ספורות לאחר מכן הפיצו כלי תקשורת פלסטינים סרטון שמתעד את הרגעים הראשונים אחרי הפגיעה - פגיעה שבהמשך התבררה כקטלנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נראה האופנוע שעליו רכבו פעיל הטרור ואדם נוסף, כשאש עולה ממנו וניכר שלא נגרם לו נזק כבד. במרחק קטן מהאופנוע שוכב פצוע, מכוסה בשמיכה, כשסביבו המולה רבה. בהמשך נראה אמבולנס של הסהר האדום מפנה את הפצוע, ככל הנראה ח'רטי, לבית החולים - שם מת מפצעיו.

ח'רטי, שבפעילותו זוהה עם הג'יהאד העולמי, היה מעורב בשנים האחרונות בקידום ובביצוע פיגועים במתווים שונים כנגד ישראל הן ברצועת עזה והן בגבול ישראל-סיני. בין היתר פעל עם ארגון ג'יהאד עולמי בסיני בשם "אנצאר בית אלמקדס" למימוש פיגועים בישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לניסיון החיסול בפתח ישיבת הממשלה. "מדיניות התקיפה שלנו נגד הטרור מתמצה בעיקרון פשוט: מי שפוגע בנו, מי שפגע בנו ומי שמתכנן לפגוע בנו - דמו בראשו", אמר.

שר הביטחון משה יעלון התייחס גם הוא לתקיפה בעזה. "לא נסבול את שיבוש חיי אזרחינו, ונפעל בעוצמה אל מול כל מי שיפעל או ינסה לפעול כדי לפגוע במדינת ישראל", קרא. "נמשיך לרדוף בנחישות אחר כל פעיל טרור שינסה לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל, ונגרום לו לשלם מחיר כבד מאוד. אנו רואים בחמאס אחראי למתרחש ברצועת עזה, ואם הוא לא יידע לכפות את מרותו בשטחו, נדע לגבות גם ממנו מחיר".