אישום: קצין בחיל האוויר השתמש בחייליו לשיפוץ ביתו והעברת שיעור פרטי לבנו

קצין בדרגת רב-סרן הואשם במספר סעיפים חמורים, לאחר שפקד על חייליו לבצע משימות אישיות עבורו, כולל לחתן במקומו זוגות. על פי כתב האישום הוא אף דיווח על החיילים שפעלו עבורו כמי ששוהים ביום מנוחה

אילוסטרציה (AP)

כתב אישום מביך במיוחד הוגש לאחרונה לבית הדין הצבאי נגד קצין בדרגת רב-סרן בחיל האוויר. הקצין מואשם כי הלך כמה צעדים יותר מדי עם הסמכויות הפיקודיות שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם הורה במספר מקרים לחיילים ששירתו תחת פיקודו לבצע משימות פרטיות עבורו, כמו למשל: עריכת שיפוץ בביתו, העברת שיעור פרטי לקראת מבחן עבור בנו והפקדות כספים בחשבונו האישי.

במקרה נוסף, הורה הנאשם לאחד מפקודיו לבצע במקומו מבחנים חודשיים מטעם ענף הלכה ברבנות הצבאית, וכן ביקש ממנו לבצע חופות נישואין במקומו, תוך שהנאשם דיווח לגורמי הרבנות - הן בצבא והן מחוץ לו - כי הוא זה שעתיד לבצע את החופות.

המשימות, כך על פי האישום, בוצעו על חשבון שעות העבודה של החיילים, והנאשם דאג לדווח ברישומי הצבא על החיילים כמי שנמצאים ביום מנוחה.

הקצין הואשם בעבירות במסמכים צבאים, התנהגות שאינה הולמת ושררה כלפי פקודים. בשלב זה, הוא הושעה מתפקידו. עורכי הדין סרן במילואים ליאור שטלצר ורס"ן לימור טחנאי, המייצגים אותו מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרו בתגובה כי הם לומדים את כתב האישום וחומר הראיות: "למעט עניין שולי, הנאשם מכחיש את כלל המיוחס לו ויילחם על חפותו בבית הדין".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv