בתגובה לירי לדרום: צה"ל פצע אנוש פעיל טרור בעזה

בתום פעילות משותפת של צה"ל והשב"כ נורה מהאוויר עבדאללה חרטי, פעיל ועדות ההתנגדות העממית שהיה מעורב בירי רקטות לישראל מהרצועה ובקידום הירי מסיני לעבר אילת. הוא נפגע כשרכב על אופנוע עם אדם נוסף

בפעילות משותפת לצה"ל ולשב"כ נפגע הבוקר (א') במרכז רצועת עזה פעיל הטרור עבדאללה ח'רטי אשר משתייך לארגון "ועדות ההתנגדות העממית". על פי הדיווחים בכלי התקשורת הפלסטינית, ח'רטי בן ה-29 נפצע אנושות מטיל שנורה מכלי טיס של חיל האוויר בשעה שרכב על אופנועו יחד עם אדם נוסף. בעקבות ניסיון החיסול הועלתה הכוננות בדרום מחשש לתגובה פלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ח'רטי, שבפעילותו זוהה עם הג'יהאד העולמי, היה מעורב בשנים האחרונות בקידום ובביצוע פיגועים במתווים שונים כנגד ישראל הן ברצועת עזה והן בגבול ישראל-סיני. בין היתר פעל עם ארגון ג'יהאד עולמי בסיני בשם "אנצאר בית אלמקדס" למימוש פיגועים בישראל.

"ועדות ההתנגדות העממית" הינו ארגון אשר היה מעורב בפיגועים רבים מול יעדים ישראלים בהם הפיגוע בכביש 12 וירי רקטות מתמשך לעבר העיר אילת אשר בוצעו מספר פעמים בשנה האחרונה. במערכת הביטחון מזהים את הארגון כמוביל בהובלת אמל"ח באופן שוטף לגורמי ג'יהאד עולמי בסיני ומצרים בכדי לקדם פיגועים נגד אזרחים ישראלים ולסייע בבניית כוח תשתיתי חזק בגזרה זו.

"דמו בראשו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לניסיון החיסול בפתח ישיבת הממשלה. "המדיניות התקיפה שלנו נגד הטרור מתמצה בעיקרון פשוט: מי שפוגע בנו, מי שפגע בנו ומי שמתכנן לפגוע בנו - דמו בראשו", אמר.

שר הביטחון משה יעלון התייחס גם הוא לתקיפה בעזה. "לא נסבול את שיבוש חיי אזרחינו, ונפעל בעוצמה אל מול כל מי שיפעל או ינסה לפעול כדי לפגוע במדינת ישראל", אמר. "נמשיך לרדוף בנחישות אחר כל פעיל טרור שינסה לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל, ונגרום לו לשלם מחיר כבד מאוד. אנו רואים בחמאס אחראי למתרחש ברצועת עזה, ואם הוא לא יידע לכפות את מרותו בשטחו, נדע לגבות גם ממנו מחיר". 

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל ניסיון לביצוע פעילות טרור. צה"ל ערוך ומוכן להגן על אזרחי מדינת ישראל".

בימים האחרונים נמשך הירי מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. אתמול נורתה רקטה ששוגרה מהרצועה והתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. יום קודם לכן בוצעו שלושה שיגורים נוספים לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון. בכל המקרים נפלו הרקטות באזורים בפתוחים.